Yüzüklerin Efendisi'nin yönetmeni Peter Jackson, Beatles'ın son şarkısına video klip çekti

Yüzüklerin Efendisi'nin yönetmeni Peter Jackson, Beatles'ın son şarkısına video klip çekti
Yayınlanma:
A+ A-
Beatles'ın, yazıldıktan 45 yıl sonra gün yüzüne çıkan son şarkısı Now and Then'in video klibi Youtube üzerinden erişime açıldı. Klibin yönetmenliğini, Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni Peter Jackson yaptı.

Artı Gerçek - Beatles'ın ikonik vokalisti John Lennon tarafından, 1978'de yazılan ve daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış 'son şarkısı' Now and Then', grup üyeleri Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr'ın çabalarıyla tamamlanarak dinleyiciyle buluşturuldu. İlk kaydın üzerinden geçen 45 yıl sonra tamamlanan çalışmaya bir de video klip çekildi.

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yönetmeni Jackson'ın çektiği klip, The Beatles'ın resmi Youtube kanalında yayınlandı. Klipte, grubun daha önce hiç görülmemiş görüntüleri yer aldı.

MÜZİSYENER YETERİNCE GERÇEKÇİ GÖRÜNMÜYOR ELEŞTİRİSİ

7 Grammy ödüllü grup hakkında daha önce çekilmiş olan Beatles: 'Get Back' adlı 2021 tarihli belgeselin de yönetmeni olan Jackson, gerçek görüntüleri kullanarak bir klip çekmek istediğini "The Beatles klibinin her karesi gerçek olmalı" sözleriyle ifade etti.

Paul McCartney, Ringo Starr , grubun vefat eden solisti John Lennon ve George Harrison'ın yer aldığı klip, sosyal medya kullanıcılarından farklı tepkiler aldı.

John Lennon ve George Harrison'ın eski görüntüleri kullanılarak çekilen klipte, müzisyenlerin yeterince gerçekçi görünmediği eleştirisi yapıldı.

YAPAY ZEKA İLE YAPILDI

John Lennon'ın sesi yapay zeka aracılığıyla enstrümandan ayrılarak yeni yapılan şarkıda kullanıldı. Lennon'ın sesi, Peter Jackson'ın yönettiği "The Beatles: Get Back" adlı belgeseldeki demo şarkıdan alındı. Şarkıda dört grup üyesi de yer alıyor bu nedenle bu şarkı, grubun birlikte yaptığı "son şarkı" olarak nitelendiriliyor.

(KÜLTÜR SANAT)


Öne Çıkanlar