Kadıköy Kaymakamlığı, LGBTİ+'ların çay etkinliğini yasakladı

Kadıköy Kaymakamlığı, LGBTİ+'ların çay etkinliğini yasakladı
Yayınlanma:
A+ A-
Kadıköy Kaymakamlığı, İngilizce konuşan LGBTİ+'lar için Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen çay etkinliğini yasakladı.

Artı Gerçek - Kadıköy Kaymakamlığı, Lambdaistanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin çay etkinliğini yasakladı.

Derneğin senelerdir çeşitli kafelerde düzenlediği İstanbul’da İngilizce konuşanlara yönelik “Tea&Talk” etkinliği Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Yasaklama kararı, çay etkinliğinin yapılacak kafeye tebliğ edildi.

FİLM DE YASAKLANMIŞTI

Kadıköy Kaymakamlığı, 7 Haziran’da BEKSAV’da Pride filminin izlenmesini de yasaklamış ve film izlemek isteyenleri gözaltına almıştı. Kaymakamlık, şu ifadelerle yasaklamıştı:

“Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımlar göz önüne alındığında, yapılacak etkinliğin genel ahlaka aykırı olduğu toplumda infial uyandıracak, milli, vicdani ve insani değerlere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edebileceğinden ve etkinlikleri gerçekleştirecek grup/şahıslar ile vatandaşlarımız arasında sözlü ve fiziksel provokatif amaçlı olayların olabileceği dikkate alındığında, kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının tehlikeye düşebileceğine dair kuvvetli delil ve bilgiler elde edilmiştir.” (Kaynak)

Öne Çıkanlar