AKP ilçe başkanı istifa etti: 'Yorgunum'

AKP ilçe başkanı istifa etti: 'Yorgunum'
Yayınlanma:
A+ A-
AKP'nin Sakarya Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 'yorgunluktan kaynaklı sağlık sorunları' gerekçesiyle istifa etti. Yavuzyiğit dört yıldır bu görevi sürdürüyordu.

Artı Gerçek - AKP'deki istifalara bir yenisi eklendi. AK Parti Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay'ın ardından Sakarya'da AKP Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit görevinden istifa ettiğini açıkladı.

AKP'ye desteğinin devam edeceğini belirten Yavuzyiğit'in 'görevden affını isteme' açıklaması şöyle:

"Dört yıldır onurla ve gururla sürdürdüğüm AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı görevimden yorgunluk nedeniyle oluşan sağlık sorunlarından dolayı affımı talep ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım 12 yıl boyunca çeşitli kademelerinde görev yaptığım partime, dava ve yol arkadaşlarımıza desteğim koşulsuz bir şekilde devam edecek. Bu süreçte başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere genel başkan yardımcımıza, il başkanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve teşkilatımızdaki dava arkadaşlarıma şahsıma duydukları güven ve verdikleri sorumluluk için teşekkür ederim.''

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ise Yavuzyiğit'e hizmetleri için teşekkür ederek, "Hasan başkanımızın samimiyetine, davaya bağlılığına her zaman şahit olduk" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar