AKP'li başkanlar takibe alındı

AKP'li başkanlar takibe alındı
AKP’li belediye başkanlarının vaatleri, bütçe kullanımı ve faaliyetlerinin bizzat Erdoğan tarafından adım adım takip edildiği sistemle, başkanların karnesinin çıkarılacağı belirtildi.

AKP’li belediye başkanlarının vaatleri ve sürdürdükleri faaliyetlerinin adım adım takip edildiği sistemle başkanların karnesi çıkarılacak. Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı toplantıda AKP’li belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini belirtirken Yerel Yönetimler Başkanlığı, partili belediye başkanlarını "Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi" ile takibe aldı. Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri girmeye başladı.

ADIM ADIM TAKİP

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre sistem üzerinden projelerinin uygunluğu, maliyeti, bölge halkının istek ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığı, yapımı aşamasında gerçekleştirilen adımları, projenin zamanında tamamlanıp tamamlanmadığı gibi adımlar takip edilen başlıklar arasında olacak.

BÜTÇE KULLANIM SÜREÇLERİNE DENETİM

AKP’li belediyelerin sistem üzerinden Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik manifestodaki başlıklara uyup uymadıklarına da bakılacak. Sistemle belediyelerin bütçe kullanım süreçleri denetlenebilecek. Belediye başkanlarının eksik ya da hatalı uygulamaları buradan takip edilerek anında uyarılacak. Atılan bütün adımlar AKP Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından takip edilmiş olacak.

AKP’Lİ VEKİLLER TOPLANTILAR YAPIYOR

Öte yandan, AKP’li milletvekilleri Meclis’in tatil olmasının ardından çalışmalarına bölgelerinde devam ediyor. Kendi illerine giderek oradaki çalışmalara ağırlık veren vekiller bölgelerinde parti teşkilatlarının her kademesi ile bir araya geliyor. Mahalle, ilçe ve il teşkilatları ile toplantılar yapan vekiller, vatandaşlarla da buluşuyor.

Öne Çıkanlar