AKP’de ikinci ‘ıstakoz’ vakası: Lüks otelden fotoğraf paylaştı

AKP’de ikinci ‘ıstakoz’ vakası: Lüks otelden fotoğraf paylaştı
AKP'li Şebnem Bursalı’nın Monaco’da yediği ıstakozun tartışması bitmeden AKP’de ikinci ıstakoz vakası yaşandı. Ankara Mamak Belediye Meclis üyesi AKP’li Salih Kahraman, tatil için gittiği Antalya’da lüks otelde yediği ıstakozu 'balık' diyerek paylaştı.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP içerisinde son zamanlarda lüks tatil pozları hem parti içerisinde hem de kamuoyunun tepkisini çekmeye devam ediyor.

AKP milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco tatilinde lüks bir otelde yediği ıstakozu paylaşması sonrası başlayan tartışmalar sürerken partide ikinci vaka patlak verdi.

Ankara Mamak Belediyesi’nin AKP’li Meclis üyesi Salih Kahraman lüks otelde yediği ıstakozu paylaştı.

Son seçimde CHP’nin kazandığı Ankara Mamak Belediye Meclis üyesi AKP’li Salih Kahraman, tatil için gittiği Antalya’da kaldığı lüks otelde ıstakoz yedi. Kahraman yemek masasının fotoğrafını sosyal medyadan 'balık' notuyla paylaştı. Kahraman’ın paylaşıma sosyal medyadan tepki geldi.

11istakozjpg-epcaevtyp0sqbvvy01xisw.jpg

AKP’Lİ İSİMLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Şebnem Bursalı’nın Monaco Yat Kulübü’nden paylaştığı ıstakozlu fotoğrafa AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci tepki göstermişti.

Birinci, şunları söylemişti:

“Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco’da ıstakoz yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz.”

AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu da şu sözlerle tepki göstermişti:

“Sizin çıktığınız tatilde faturayı ödeyecek zenginlikte olmanız değildir mesele, milletin vekili olmanıza durumun yakıştırılamamasıdır.

Milletvekili seçilmişseniz özel hayatınız, ve başka vasıflarınızla kamuoyunun önünde yaşamayı kabullenmişsiniz demektir.

Milletvekili bir sosyal medya fenomeni gibi davranamaz.

Malumunuz, kişinin kendini ‘ifşa etmesi” sosyal medyanın insanı adeta mecbur kıldığı bir ‘ merak ve hoşlanma’ alanına dönüştü.

Son iki hadisede de bu ifşa tutkusunun yol açtığı zarar- ziyanı hep beraber yaşamış olduk ve en büyük zararı da bu vekillerimiz ve partileri görmüş oldu ki unutulacak gibi de değil hadise.”

NE OLMUŞTU?

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü'nden paylaştığı ıstakozlu fotoğrafa tepkiler yükselmiş, AKP içinde de sert bir dille eleştirilmişti.

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, "Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco’da ıstakoz yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz" demişti.

AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, "Hem halktan sokaktan kopuk hem de yediğini gezdiğini paylaşacak kadar görgüsüz…" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar