AKP'den Özel - Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama: Masada hangi konular var?

AKP'den Özel - Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama: Masada hangi konular var?
AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı görüşmede ekonomi meselesinin konuşulacağını açıkladı. Usta, görüşmenin Beştepe'de gerçekleşmesini beklediğini sözlerine ekledi.

Artı Gerçek - AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Usta, görüşmenin büyük bir ihtimalle Beştepe'de gerçekleşeceğini söyledi.

Görüşme konusunda tarih vermeyen AKP'li Usta, görüşmede ekonominin gündemde olmasını beklediğini belirtti.

Özgür Özel'in görüşmeye ilişkin ekonomi vurgularını hatırlatan Usta, "Bunlar bizim de ana gündemimiz. Ülkenin bu sorunlarının çözülmesi için 'konuşalım' demek güzel bir şey" dedi.

'HİÇ KONUŞULMAMASI ANORMALDİ'

Kanal7'de konuşan AKP'li Leyla Şahin Usta şunları söyledi:

"Görüşmenin ne zaman olacağı konusunda tam bir bilgi yok. Bu hafta ya da diğer hafta için özel kalemler çalışacak diye konuşuldu. Muhtemelen Beştepe'de olacak. Hiç konuşulmaması anormaldi. Kılıçdaroğlu'nun Özel'in görüşme talebi sonrası 'Müzakere edilmez, mücadele edilir açıklaması bu sorunun nereden kaynaklandığını gösteriyor.

'ÜLKENİN BU SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ İÇİN 'KONUŞALIM' DEMEK GÜZEL BİR ŞEY'

İlk görüşme karar değil, müzakerelerin başlaması ve devam etmesi açısından bir adımdır. Özgür Özel kendi önceki Genel Başkanları ve kendi parti ekipleriyle konuşarak gündemleri getireceğini söylüyor. En başta ekonomi olacak sanırım, kendisi de söylüyor. Bunlar bizim de ana gündemimiz. Ülkenin bu sorunlarının çözülmesi için 'konuşalım' demek güzel bir şey."

ÖZGÜR ÖZEL: SONUÇ ALIRSAK DİYALOG KANALINI AÇIK TUTACAĞIZ

Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediyelerin sorunlarından, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarına uyulmasına kadar üzerinde konuşulması gereken önemli meselelerin olduğunu belirterek şunları söylemişti:

“CHP yurt içinde ana muhalefet partisi sınırların dışına çıkınca Türkiye’nin partisi. Türkiye’nin dış politikada önemli sorunları var. Alman Başbakanı sosyal demokrat. Alman Cumhurbaşkanı sosyal demokrat kökenli. İspanya başbakanı sosyal demokrat. Sayın Erdoğan’ın dünyada temas ettiği pek çok lider sosyal demokrat, sosyalist. Bu konuda ben kiminin yardımcısıyım, kiminle aynı masadayım.

O yüzden Türkiye’nin meselelerinin çözülmesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli katkıları oluyor, olabilir. Çok uzun yıllardır terk edilmiş birtakım devlet geleneklerinin tekrar Türkiye’ye kazandırmak için son seçimin birinci partisi olarak üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğiz. Hepsini Sayın Erdoğan’la görüşeceğiz. Önceliklendirerek oturacağız, görüşeceğiz. Sonuç alırsak bu diyalog kanalını açık tutacağız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar