AKP'li Yavuz: HÜDA PAR bizim listemizden, kalan üç parti kendi listesinden seçime girecek

AKP'li Yavuz: HÜDA PAR bizim listemizden, kalan üç parti kendi listesinden seçime girecek
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Bahçeli'nin 'liste' kararına dair konuştu. Yavuz, "HÜDAPAR bizim listemizden girecek, kalan diğer üç parti kendi listesinden girme hazırlığı yapıyor" dedi.

Artı Gerçek - AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin seçimlere kendi listesinden girme kararına ilişkin, "HÜDAPAR bizim listemizden girecek, kalan diğer 3 parti kendi listesinden girme hazırlığı yapıyor. Devlet Bey'in ortaya koyduğu tavır da bizim aktardığımız tavrın aynısıdır." dedi.

Yavuz, partisinin grup toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milletvekili Seçim Kanunu'na göre 41 yerde liste olmadığı sürece seçime girilemediğine dikkati çeken Yavuz, "41 yerde logonuzla girerken 41 yerin dışında yer yer ortak liste yapmanın adını hibrit model olarak tanımladılar. Biz de oradan gidiyoruz. Bu, bizim açımızdan olur olmaz ona bir şey söylemiyorum. Ama partiler buna kafa yoruyor" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin seçimlere kendi listelerinden girme kararına ilişkin değerlendirmesi sorulan Yavuz, "HÜDAPAR bizim listemizden girecek, kalan diğer 3 parti kendi listesinden girme hazırlığı yapıyor. Bu zeminde buluştuğumuzu ve anlaştığımızı ben zaten bir süredir söylüyorum. Buna aykırı bir durum şu anda söz konusu değil. Devlet Bey'in ortaya koyduğu tavır da bizim aktardığımız tavrın aynısıdır." görüşünü paylaştı. (AA)

Öne Çıkanlar