AKP'nin kaybettiği belediyede, sosyal medya hesapları ve telefon hattı verilmedi

AKP'nin kaybettiği belediyede, sosyal medya hesapları ve telefon hattı verilmedi
Kars'ın Selim Belediyesi'ni AKP'den alan CHP'li Başkanı Koç eski yönetimin sosyal medya hesaplarını teslim etmediğini söyledi. Koç 30 yıldır belediye başkanları tarafından kullanılan telefon hattını da AKP'li eski başkanın kendi üzerine aldığını açıkladı.

Artık Gerçek - Kars’ta, AKP'den CHP'ye geçen Selim Belediyesi’nin gelir- gider tablosu belediye binasına asıldı. Belediye kasasında 14 milyon 459 bin 535 TL bulunurken; toplam borç ise 15 milyon 441 bin 627,33 TL olarak açıklandı.

Selim Belediye'sini AKP'li Coşkun Altun'dan alan CHP'li Barış Koç, belediye binasına asılan diğer pankartın ayrıntılarını da anlattı.

Koç, yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattının geçmiş belediye başkan Coşkun Altun tarafından üç ay önce kendi adına geçirildiğini söyledi.

'30 YILDIR BAŞKANLARIN KULLANDIĞI HATTI KENDİ ADINA GEÇİRDİ'

Koç şöyle konuştu:

"AKP'den CHP'ye geçmiş olan belediyelerde şeffaflık ilkelerine bağlı kalarak gelir-gider tablolarımız belediyenin sağında ve solunda mevcuttur.

Ancak bunların dışında bizim Selim Belediye'mize asmış olduğumuz farklı bir pankartımızı da arkamda görüyorsunuz. Bu pankartımızda yaklaşık 30 yıldır tüm belediye başkanlarının kullanmış olduğu, kamuya ait olan telefon hattı geçmiş belediye başkanı tarafından üç ay önce kendi adına geçirilmiş.

Ve lüks bir marka telefon belediyemiz adına faturalandırılmış. Faturalandırılmış olan telefon, telefon hattı, sosyal medya hesaplarımız kuruma teslim edilmemiştir.

Bunu kendisine buradan belirtmek istiyorum, tüm kamuoyunun da bilgisine sunuyorum. Devlette devamlılık esastır." (ANKA)

Öne Çıkanlar