AKP'ye geçeceği iddia edilen eski İYİ Partili Adnan Beker'den açıklama: AK Parti'de çok sevdiğim dostlarım var

AKP'ye geçeceği iddia edilen eski İYİ Partili Adnan Beker'den açıklama: AK Parti'de çok sevdiğim dostlarım var
Geçtiğimiz hafta istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, hakkında 'AKP'ye geçecek' şeklinde çıkan iddialara yanıt verdi: "AK Parti'de çok sevdiğim dostlarım var. Ötesini Allah bilir. CHP’de kıymetli dostlarım var. Ancak orada siyaset yapmam."

Artı Gerçek - İYİ Parti'den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, AKP'ye geçeceğine yönelik iddialara yanıt vererek "AK Parti'de çok sevdiğim dostlarım var. Ötesini Allah bilir. CHP'de kıymetli dostlarım var ancak orada siyaset yapmam" dedi.

Durmuş Yılmaz ve Bahadır Erdem'in ardından İYİ Parti'den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, AKP'ye geçeceğine ilişkin iddialara yanıtını verdi.

TV100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel' konuşan Beker, 'otelde fuhuş' iddiaları hakkında, "Bugün İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu açıklama yaptı. Sayın Akşener’in işaret ettiği kişinin Adnan Beker'le ne ilgisi var?" dedi. Keşke bu açıklamaları bu iğrenç iftiralar tarafıma atılmadan ailemi sevdiklerimi üzmeden yapsalardı ben de konuşmasaydım" dedi.

'BUGÜN EMEĞİ OLMADAN MAKAM SAHİBİ OLANLAR HAKKIMIZDA KONUŞUYORLAR'

Beker, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben Sayın Akşener'in şu an yanında olanlar yanında değilken yanındaydım. Yola çıktığında yanında ilk olanlardan biri bendim. Bugün emeği olmadan makam sahibi olanlar hakkımızda konuşuyorlar. Bizim Ankara’da nasıl bir çalışma yaptığımızı başta Ankara olmak üzere Türkiye biliyor."

AKP'YE GEÇECEK İDDİASI

Gürel'in "Hakkınızda AK Parti'ye geçebileceği yönünde iddialar var, şimdi ne yapacaksınız?" sorusuna Beker "AK Parti'de çok sevdiğim dostlarım var. Ötesini Allah bilir... CHP’de kıymetli dostlarım var. Ancak orada siyaset yapmam" yanıtını verdi.

Öte yandan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in polis müdürünün işlettiği otelde fuhuş yaptırıldığı yönündeki iddiaları gündeme getirmişti.

Akşener'in sözünü ettiği otel Beker ile ilişkilendirilmiş, Beker ise iddiaları reddetmişti. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu basın toplantısı düzenleyip Akşener'in iddiasında Beker'i ima ettiği iddiasını yalanlamıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar