İYİ Parti'den istifa eden Adnan Beker'den 'fuhuş oteli' iddiasına yanıt: O emniyet müdürünü tanımam

İYİ Parti'den istifa eden Adnan Beker'den 'fuhuş oteli' iddiasına yanıt: O emniyet müdürünü tanımam
İYİ Parti lideri Akşener’in ‘fuhuş oteli’ iddialarında ismi geçen ve İYİ Parti’den istifa eden Beker, ismi geçen Emniyet Müdürü K.Ö.’yü tanımadığını ifade etti. Beker'in oğlu ve yeğeninin, iki kadına cinsel saldırıda bulunduğu belirtilmişti.

Artı Gerçek - İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, "Otel işleten emniyet müdürleri var. O otellerde fuhuşun ötesinde yetiştirme yurdunda kalan kızlar çalıştırılıyor" iddiasında adı geçen ve İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Akşener’in ‘fuhuş oteli’ iddialarında ismi geçen Emniyet Müdürü K.Ö.’yü tanımadığını ifade etti.
Adnan Beker’in, Akşener’in fuhuş iddialarının merkezindeki otel sahibi polis müdürü ile ilişkisi olduğu iddia edilmişti.

Beker, kulislerde konuşulan, “Akşener’in fuhuş oteli sahibi emniyet müdürü iddiasını ortaya atma zamanlaması ile Beker’in istifası arasında bağlantı var” iddialarına da yanıt verdi.

Gazete Pencere'ye konuşan Adnan Beker, “Akşener’in fuhuş oteli sahibi emniyet müdürü iddiasını ortaya atma zamanlaması ile Beker’in istifası arasında bağlantı var” iddialarına ilişkin adı geçen Emniyet Müdürü K.Ö.’yü tanımadığını, aralarında da bir alışveriş olmadığını söyledi.

'SORUŞTURMANIN ÜSTÜNE ÖRTEBİLMEK İÇİN AKP’YE GEÇEBİLİR'

İYİ Parti’deki krizin, mali çekişmenin ötesinde olduğu ve istifa eden Beker'in oğlu ve yeğeninin, iki kadına cinsel saldırıda bulunduğuna yönelik iddialar olduğu iddia edildi. Bazı danışmanların, sekreterlerin, şoförlerin işten çıkarıldığı, cinsel saldırıya maruz bırakılan kadınların şikayetçi olduğu da ifade edildi. Beker’in İYİ Parti’den istifasının ardından, olası bir soruşturmanın üstüne örtebilmek için AKP’ye geçebileceği ileri sürülüyor.

Beker İYİ Parti’den istifasını benzer iddialardan duyduğu rahatsızlığa bağladı.

İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker’in, Akşener’in fuhuş iddialarının merkezindeki otel sahibi polis müdürü ile ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Kulislerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu fuhuş oteli iddialarını Beker’in istifanın ardından dile getirmesi, Beker’e karşı verilmiş bir yanıt olarak ifade edilmişti. Beker sadece Akşener’in açıklamalarıyla değil, oğlu ve yeğeninin iki kadını darp iddiası ile de gündeme gelmişti.

OĞLU VE YEĞENİ İLE İLGİLİ İDDİALAR YANIT VERDİ

Olayın bir buçuk yıl önce meydana geldiğini söyleyen Beker, oğlunun olayla bir ilgisinin olmadığını söyledi. Yeğeni ile fotoğrafları yayınlanan kadınların kavga ettiklerini ancak kavganın karakola yansımadığını, olay meydana geldiğinde kendisinin de milletvekili olmadığını anlattı.

Söz konusu iddiaların yer aldığı haberde darp edilmiş halde karakola giden iki kadının saldırganlardan şikayetçi oldukları ancak şikayetin işleme konulmadığı, ifadeyi alan polisin de tayinin çıktığı öne sürülmüştü.

“Basit bir kavga gibi görünmüyor” sorusuna ise Beker, olayda tecavüz iddiasının bulunmadığını söyleyerek cevap verdi. Beker fotoğrafların resmi bir dosyada bulunmadığını, gençlerin birbirlerine attıkları mesajlardan alındığını iddia etti.

Hakkında son dönemde artan iddiaları İYİ Parti’den istifasına ve AK Parti’ye ya da MHP’ye geçecek olmasına bağlayan Beker, haberde yer alan genç kadınların da tecavüz iddiasını yalanladıklarını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

ADNAN BEKER HAKKINDA BAŞKA İDDİALAR DA VAR

Petrol, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet yürüten Beker Şirketler Grubu’nun sahibi Adnan Beker, hakkında başka iddialar da bulunuyor.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim sonuçlarından sonra kendisini eleştiren Adnan Beker’e ilişkin “Organize suç örgütü üyesi olmaktan yargılanmış, kömür mafyası diye adı Ankara’da çıkmış bir kişi. Oğlu seçilemedi, şimdi kendisi milletvekili oldu. Parasıyla milletvekilliği satın alan bir kişidir. Beni çok konuşturmasın” demişti.

'OSMAN GÖKÇEK İLE AYNI ARAÇTA'

Adnan Beker’in eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasının iyi olduğu da iddialar arasında. Beker’in TBMM’deki yemin törenine AK Parti milletvekili Osman Gökçek ile aynı araçla geldiği de kulislerde konuşulmuştu.

'TEMAYÜL YOKLAMASINI BASTI' İDDİASI

Adnan Beker’in seçim öncesinde İYİ Parti’nin Ankara’da temayül yoklamasını beraberindeki 30-40 kişiyle birlikte bastığı, o dönem Genel Başkan Yardımcısı olan Şenol Sunat’a saldırıldığı haberlere yansımıştı.


BEKER HAKKINDA İDDİALAR

Beker Şirketler Grubu’nun sahibi olan Adnan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet yürüten bir firmaya sahip. Vekil seçilmeden önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde İYİ Parti Grup Başkanvekili olan Adnan Beker hakkında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da vahim iddialarda bulunmuştu. Özdağ seçim sonuçlarından sonra kendisini eleştiren Adnan Beker’e ilişkin olarak, “Organize suç örgütü üyesi olmaktan yargılanmış, kömür mafyası diye adı Ankara’da çıkmış bir kişi. Oğlu seçilemedi, şimdi kendisi milletvekili oldu. Parasıyla milletvekilliği satın alan bir kişidir. Beni çok konuşturmasın” demişti.

Adnan Beker’in eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasının iyi olduğu da iddialar arasında. Beker’in TBMM’deki yemin törenine AKP milletvekili Osman Gökçek ile aynı araçla geldiği kulislerde konuşuluyor. Özdağ da bu duruma ilişkin Adnan Beker’in İYİ Parti içindeki AKP’li olduğunu ifade ederek “Melih Gökçek’tan en fazla ihale alan dört kişiden birdir. Görevden alındığında Gökçek’i kapıda karşılayan dört kişiden biridir” şeklinde konuşmuştu.

Adnan Beker’in seçim öncesinde İYİ Parti’nin Ankara’da temayül yoklamasını beraberindeki 30-40 kişiyle birlikte bastığı haberlere yansıdı. O dönem Genel Başkan Yardımcısı olan Şenol Sunat’a saldırıldığı konuşuldu.

BEKER'İN AKP'YE GEÇECEĞİ İDDİA EDİLDİ

İYİ Parti'den Ankara Milletvekili seçilen Adnan Beker geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. "İYİ Parti çatısı altında Ankaralı hemşerilerim ve yüce Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden partimden ayrılıyorum" diyen Beker, "Büyük Türk Milleti’ne ve Ankara'mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim" diye konuşmuştu.

SZC TV'de konuşan İsmail Saymaz'ın iddiasına göre, Adnan Beker AKP sıralarına katılacak. Ümit Dikbayır'ın da Beker ile hareket etmesini beklediğini söyleyen Saymaz, "Adnan Beker AK Parti'ye geçecek. Ümit Dikbayır da Beker ile hareket eden isimlerden biriydi. İkisi yakın arkadaş. Dikbayır, Beker'le birlikte hareket ederse o da AK Parti'ye geçebilir" demişti.

AKŞENER'İN İDDİASI NEYDİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, oteli olan polis müdürlerinin olduğunu ve bu otellerde fuhuş için yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığı iddiasında bulunarak “Eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“Oteli olan polis müdürleri var” diyen Akşener, o otellerde fuhuşun da ötesine geçilerek “devletin yetiştirme yurtlarında barınan kimsesiz, öksüz kızlara fuhuş yaptırıldığını” söylemişti.

Akşener şu sözleri sarf etmişti:

“Bir konu daha var, eski İçişleri Bakanı olarak özellikle takip ediyorum. Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar