Akşener'den kongre tepkisi: Milletimiz acı yaşarken utanıyorum

Akşener'den kongre tepkisi: Milletimiz acı yaşarken utanıyorum
'İmar barışı adı altında, çürük binaları yasallaştıranlara, o binalarda kolon kesecek kadar, gözünü para bürümüşlere isyan ediyorum.'

İzmir depreminin ardından partisinin il kongrelerine devam eden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milletimiz acıyı topyekûn yaşarken, partisinin il kongresini iptal etmeyip, bir de sanki hiç sorumlulukları yokmuş gibi sadece geçmiş idareleri suçlayan, siyasi rantçıları gördükçe utanıyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Akşener, iktidarın deprem sonrası açıklamalarına sert tepki gösterdi. 

"Metropolleri çeyrek asır, ülkeyi de 18 yıl yönetip, sizden, benden daha çok şikâyetçi olan zihniyeti gördükçe Türk siyaseti adına utanıyorum" diyen Akşener, "Milletimiz acıyı topyekûn yaşarken, partisinin il kongresini iptal etmeyip, bir de sanki hiç sorumlulukları yokmuş gibi sadece geçmiş idareleri suçlayan, siyasi rantçıları gördükçe utanıyorum" ifadelerini kullandı.

'İSYAN EDİYORUM'

Cumartesi günü İzmir'de olduklarını ve çalışmalarda bulunduklarını aktaran Akşener, şöyle konuştu:

"Yapılan ihbarlara rağmen, parmağını kıpırdatmayan bakanlıkları gördükçe, 21 yıldır toplanan deprem vergilerine rağmen, bu meselede ciddi bir yol alamayan yönetim anlayışını izledikçe, koltuk meraklılarının, yandaş müteahhitleriyle el ele verip vatandaşlarımızın hayatını hiçe saymalarına şahit oldukça isyan ediyorum.

Bugüne kadar, depreme hazırlık konusunda verilen, tüm önergeleri reddeden hastalıklı kafaya, kentsel dönüşümü ranta, fırsatçılığa dönüştürenlere, imar barışı adı altında, çürük binaları yasallaştıranlara, o binalarda kolon kesecek kadar, gözünü para bürümüşlere isyan ediyorum. Yarından tezi yok, meclisimizde bu konuda yeniden adımlar atacağız. Daha önce attığımız adımları tekrarlayıp, daha ısrarcı olacağız."

Öne Çıkanlar