Akşener ve Bahçeli yıllar sonra tokalaştı

Akşener ve Bahçeli yıllar sonra tokalaştı
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında devlet erkanının Cumhuriyet'in ilanının 99. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyareti esnasında, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve MHP Lideri Devlet Bahçeli tokalaşarak sohbet etti.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Cumhuriyet'in ilanının 99. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Tören, Erdoğan'ın Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasıyla başladı. Erdoğan'ın, ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti.

Devlet erkanı mozoleden Misak-ı Milli Kulesi'ne geçtiği esnada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yıllar sonra ilk kez birlikte görüldü.

MHP'den ayrıldıktan sonra İYİ Parti'yi kuran Akşener ile MHP lideri Bahçeli uzun bir aradan sonra kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi. İkili daha sonra tokalaşarak ayrıldı.

İYİ PARTİ'NİN DOĞUŞU

Meral Akşener, 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP milletvekili olarak meclise girdi.

Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterilmedi. Parti içi muhalefet yapmaya başlayan Akşener, MHP Disiplin Kurulu’nun aldığı kararla partiden ihraç edildi.

2017'de MHP ile yolları ayrılan Akşener, İYİ Parti'yi kurdu. Akşener'in partisi 2018 seçimlerinde barajı aşarak TBMM'de grup kuracak çoğunluğa ulaştı. İYİ Parti'nin şu an Meclis'te 37 sandalyesi bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar