Akşener'den Erdoğan'ın çağrısına yanıt: O kumar masasına oturmaya niyetimiz yok

Akşener'den Erdoğan'ın çağrısına yanıt: O kumar masasına oturmaya niyetimiz yok
Yayınlanma:
A+ A-
Meral Akşener, Erdoğan'ın 'Altılı Masa'dan ayrıl' çağrısına "Kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz" cevabını verdi. Akşener, Erdoğan'ın Sisi ile görüşmesi için de "Esad'la maça giderse şaşırmayın" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı 'Altılı Masa'dan ayrıl' çağrısına bu kez grup toplantısında cevap verdi.

Akşener daha önce yaptığı “Milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık" açıklamasını hatırlattığı konuşmasında, Erdoğan'ın teklifine yine 'kumar masası' göndermesi yaparak cevap verdi ve şöyle dedi:

'O KUMAR MASASINI DAĞITMAYA GELİYORUZ'

"Erdoğan cevabını biliyor olsa da aynı soruları sorar. Bizim için hava hoş. Bizim kararımız belli, irademiz net. Bizim ittifakımız milletimizin vakur ve güçlü varlığıyladır. Biz kayyum rektöre karşı duran hocalarımızla, Gezi Parkı'nda toplanan gençlerimizle, baskıya boyun eğmeyen, zalimin eteğini öpmeyip özgür gazetecilerimizle ittifak kurarız. İYİ Parti'nin kumar masasına oturmaya niyeti yoktur. İYİ Parti dış politikada zar atmaz, ekonomide rulet oynamaz, milletin geleceğiyle asla bahse girmez. Bu masada bazen Kürtler bazen Türkler üzerine kumar oynanır. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa dün de bir kumar masasıydı bugün de bir kumar masasıdır. Bizim bu masaya oturma niyetimiz yoktur. Biz o kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi de başınıza yıkmaya geliyoruz."

Akşener'in konuşmasında öne çıkan diğer konu da Erdoğan'ın uzun süre eleştirdiği Mısır Devlet Başkanı Sisi ile bir araya gelmesi ve dış politikada atılan son adımlar vardı. Dış politikadaki değişikliğin temelinde para arayışı olduğunu söyleyen Akşener, Erdoğan'ın Sisi'den sonra Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la da göürüşebileceğini söyledi:

'ESAD'LA MAÇA GİDERSE ŞAŞIRMAYIN'

"Sayın Erdoğan, Sisi'yle hasret giderdi. Sayın Erdoğan'ı futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşer Esad'la birlikte maça giderse şaşırmayın. Evet, görünen o ki Sayın Erdoğan seçimini Binali Beyden yana değil, Sisi'den yana kullanmaya karar vermiş. Sayın Erdoğan kazananın yanında olmayı sever, baktı ki İstanbul'da Ekrem başkan kazandı, biraz vakit aldı ama döndü dolaştı Sisi'yi seçti. Rabia işareti yapa yapa gezdiği elini Sisi'ye kaptırmış, Esma'nın onurunu da Katar'a bırakıp gelmiş oldu. Seçimlere yaklaştığımız son düzlükte yeni işareti olarak, Rabia ile Esma'yı değil artık Napolyon'u hatırlarsınız. Para para para."

Erdoğan'ın daha önce Sisi'ye yönelik sözleri ve Mısır'a karşı aldığı tutum nedeniyle ülkeye kayıp yaşattığını belirten, ve içeride de muhalefeti Sisi üzerinden 'darbecilikle' suçladığını hatırlatan Meral Akşener, Erdoğan'ın özür dilemesi gerektiğini vurguladı:

'ÖZÜR DİLEYECEKSİN, ELİNİ ÇABUK TUTU HESABA AZ KALDI'

"Allah büyük görüyor musun Sayın Erdoğan; söylediğin yalanlar yine ayağına dolandı. İş bilmezliğin yine eline yüzüne dolaştı. Ardından ağıtlar yaktığın Mursi’yi mezarında ters düşerken senin sözünün peşinden giden arkadaşlarının da başlarını yere düşürdün. Peki değdi mi? İş dünyamızın milyar dolarlık ticaretinin yatırımlarının heba olmasına değdi mi? Sayın Erdoğan böyle devlet yönetilmez. Kaprislerinin bedelini bu millete ödetemezsin. Sana 10 Mart 2021’de bir çağrıda bulunmuştum bugün de yinelemek istiyorum; madem bu noktaya gelecektiniz Türkiye’ye bunca kaybı neden yaşattınız? Bunun hesabını kim verecek? Bu defa öyle 'kandırıldım' diye, 'Sisi kardeşimle aramıza girdiler', 'yeni sayfa açıyorum' diye işin içinden sıyrılamazsın. Önce çıkıp milletimizden özür dileyeceksin. Çıkacaksın "Kişisel kaprislerime kapıldım hata yaptım milletimden özür dilerim" diyeceksin. Çıkacaksın "İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı’nı darbecilikle suçladım özür dilerim" diyeceksin. Çıkacaksın "Ben bu hatayı yapmasaydım Doğu Akdeniz’de Mısır’la Yunanistan değil biz anlaşabilirdik" diyeceksin. Ama elini çabuk tut çünkü millete vereceğin hesaba çok az kaldı."

(HEBER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar