Türkiye: Almanya da 'Hayır' için çalışıyor

Türkiye: Almanya da 'Hayır' için çalışıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk bakanların Almanya'daki toplantılarının iptal edilmesine tepki gösterdi. POLİTİKA- Dışişleri Bakanı Mevlüt...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk bakanların Almanya'daki toplantılarının iptal edilmesine tepki gösterdi.

POLİTİKA- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Almanya'daki toplantılarının bu ülke tarafından iptal edilmesine tepki gösterdi.

Çavuşoğlu şunları söyledi: "Bu tesadüf değil, Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi. Türklerin burada kampanya yapmasını istemiyorlar. Çünkü onlar da ‘Hayır' için çalışıyorlar. Türk bakanlar Almanya'ya gittiği zaman kendi muhataplarıyla da görüşmek durumundaymış. Böyle dayatmayla zorlamayla şart koşmayla biz sizinle görüşmeyiz. Bizimle görüşmek istiyorsanız medeni bir şekilde talepte bulunursunuz görüşürüz.

"SİZ TÜRKİYE'NİN PATRONU DEĞİLSİNİZ'

Türk toplumuna yaptığınız sistematik baskılar Türk toplumunu yıldırmaz. Bunu başaramazsınız. Gelin ortak hareket edelim. Türk toplumuna yönelik de birlikte çalışalım. Bizi eşit bir ortak gibi görmek durumundasınız. Türkiye sizin emrinizde bir ülke değil. Siz Türkiye'nin patronu değilsiniz. Siz birinci sınıf, Türkiye ikinci sınıf değil. Biz size böyle davranmıyoruz. Siz de Türkiye'ye eşit bir ortak gibi davranmak zorundasınız. Bizimle çalışmak istiyorsanız bize nasıl davranacağınızı öğrenmek zorundasınız. Bu yöntemle bu işler olmaz, böyle devam etmez. Biz de karşılığını veririz. Hiç çekinmeden her türlü karşılığını veririz. O zaman gerisini siz düşünürsünüz."

Öne Çıkanlar