Ankara'daki teleferik süresiz olarak kapatıldı

Ankara'daki teleferik süresiz olarak kapatıldı
Ankara'da Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma hizmeti sunan teleferik sistemi Mimarlar Odası'nın 2013'te açtığı davanın sonuçlanmasıyla süresiz olarak kapatıldı. Bir kişinin öldüğü Antalya'daki teleferik kazası kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.

Artı Gerçek - Antalya'da bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı, kabinlerde mahsur kalan 174 kişinin operasyonla tahliye edildiği kaza sonrası Ankara'daki teleferik süresiz olarak kapatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin (ABB) bağlı kuruluşu EGO Genel Müdürlüğü, Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma hizmeti sunan teleferik sisteminin Mimarlar Odası'nın 2013'te açtığı dava sonucunda süresiz olarak kapatıldığını bildirdi.

'ULAŞIM HİZMETİMİZ EK OTOBÜS SEFERLERİ İLE SÜRDÜRÜLECEK'

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Mimarlar Odası tarafından 2013'te Ankara Büyükşehir Belediyesine açılan dava sonuçlanmış olup mahkemenin 'imar planının iptaline' karar vermesi sebebiyle yeni bir düzenleme yapılana dek teleferik işletmemiz süresiz olarak kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ulaşım hizmetimiz, aynı güzergahta 271 numaralı hatta konulacak ek otobüs seferleri ile sürdürülecektir." (AA)

Öne Çıkanlar