'Bahçeli yanlıları saldırabilir' iptali

'Bahçeli yanlıları saldırabilir' iptali
Ülke genelinde MHP'li muhaliflere yönelik uygulanan miting ambargosu sürüyor. POLİTİKA- MHP'den ihraç edilen muhalif milletvekili Nuri Okutan'ın düzenlemek...

Ülke genelinde MHP'li muhaliflere yönelik uygulanan miting ambargosu sürüyor.

POLİTİKA- MHP'den ihraç edilen muhalif milletvekili Nuri Okutan'ın düzenlemek istediği ‘Hayır' mitingine izin çıkmadı. Ret gerekçesinde Ankara Valiliği, "Bahçeli yanlıları mitinge saldırı düzenleyebilir" ifadesini kullandı.

MHP’nin muhalif isimlerinden Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Ankara Valiliği’ne 8 Nisan 2017 Cumartesi günü Anadolu Meydanı’nda "Milli iradeye saygı" konulu ‘Hayır' mitingi yapmak için başvurdu. Valilik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yanlılarının muhalif isimlere saldırılarını gerekçe göstererek bu mitinge izin vermedi.
OdaTV'nin haberine göre, valilikten, Okutan’a gönderilen Ankara Valisi Ercan Topaca imzalı yazıda mitingin tarihinin referanduma çok yakın olduğu belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

"Terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürülmesi ve terör örgütlerine sansasyonel eylem girişiminde bulunabileceği şeklinde istihbarı bilgilerin bulunması, ayrıca bu toplantıya katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve bu durumun provokasyonlara neden olabileceği değerlendirildiği, MHP’den ihraç edilen eski Milletvekili Sinan Oğan’ın 4 Mart 2016 tarihinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde ‘Referandum için hayır’ çalışması sürecinde konuşma yaparken ve yine 26 Mart 2016 tarihinde Yozgat ilinde ‘Hayırlı Anadolu Yürüyüşü’ programı kapsamında konuşma öncesi yaşanan arbede olaylarının bu hususu teyit ettiği, Yüksek Seçim Kurulu’nun 15.02.2017 tarih ve 109 sayılı kararı ile halk oylamasına katılma ve propaganda yapma yeterliliği olan on siyasi parti tarafından düzenlenen çok sayıda faaliyetin bulunması dolayısıyla alınması gereken güvenlik tedbirlerinde zaafiyet oluşmaması, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ile toplumun bazı kesimlerince tepki gösterilebileceği ve provokasyona neden olabileceği belirtilmiştir."

Öne Çıkanlar