Bakan Özhaseki: Deprem konutlarının tamamını 2025'in eylül ayına kadar teslim edeceğiz

Bakan Özhaseki: Deprem konutlarının tamamını  2025'in eylül ayına kadar teslim edeceğiz
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat Maraş merkezli depremden etkilenen illerde, deprem konutlarının tamamını Eylül 2025'e kadar teslim etmiş olacaklarını iddia etti.

Artı Gerçek - 6 Şubat 2023'te Maraş'ta meydana gelen iki büyük deprem 11 ili etkiledi. Halen onbinlerce depremzede çadır ve konteynerlerde kalmaya devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem konutlarının tamamını Eylül 2025'e kadar teslim etmiş olacaklarını söyeldi.

Özhaseki, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Çabamız, önceliğimiz, işimiz deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak. Deprem bölgesindeki çalışmalarımızı ayrıntılı olarak ele aldığımız bir toplantı gerçekleştirdik. Depremden etkilenen şehirlerimizde, konutlarımızın tamamını 2025 yılının eylül ayına kadar tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz inşallah. Bu kapsamda, afet konutu ve köy evlerimizin yapımına hızla devam ederken tamamladığımız evlerimizi de hak sahiplerine etap etap teslim ediyoruz. Şehirlerimizin ihyasını sağlayacak altyapı çalışmalarımızı da aynı titizlikle sürdürüyoruz." (DHA)

Öne Çıkanlar