'Benim projem huzur'

'Benim projem huzur'
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 01:41
A+ A-
Denizli mitinginde konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'Onların en büyük çılgın projesi İstanbul'u ikiye bölüp hafriyat çıkarmak olabilir, benim projem huzur olacak' dedi.

POLİTİKA - CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Denizli’nin Bozkurt ilçesinin ardından kent merkezinde düzenlenen mitinge katıldı. Burada kendisini dinleyenlere "Tamam mı gari, yetti mi gari" diye seslenen İnce, AKP’li kurmayların ekonomiye dair açıklamalarına dikkat çekti. İnce, "Ülkede birbiriyle çelişen iki açıklama yapılıyor. ‘Türkiye'de istikrar var, ekonomiyi düzeltiyoruz’ diyorlar. Nasıl yalan konuştuklarını anlatacağım. Bir ‘istikrar var’ diyor, sonra 'Türkiye'nin beka sorunu var' diyor. İstikrar olan yerde gelecek sorunu olur mu? İstikrar varsa refah vardır. Gelecek beka sorunu olmaz" dedi. Tayyip Erdoğan'ın "Ey CHP köprü yaptın mı" sözüne cevap veren İnce, "Ben sana sorayım mı? Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Peki bir soru daha sorayım, Tekel yaptın mı? Sen TÜPRAŞ yaptın mı? PETKİM yaptın mı? Yav sen sattıklarının hesabını ver, onları kim yaptı, sen mi yaptın? O satılanları ucuza kapatanlara sesleniyorum; 24'ünde (24 Haziran) bu devletin başına Muharrem İnce geliyor" diye konuştu. 

‘SAĞCI SOLCU YOK’

Türkiye’de artık sağcı solcu ayrımı olmayacağını ileri süren İnci, şöyle devam etti: "O defteri kapatıyoruz. Bitti o iş. Artık sağcı solcu değil, bir büyük uzlaşma, şemsiye, birlik, dirlik olacak. Ne onun adı? Cumhuriyet. Çocuklarımız, geleceğimiz, derdimiz bu. 70'li yıllarda rahmetli Ecevit'in sloganı vardı. 'Toprak işleyenin su kullananın' derdi. Aramızda çiftçiler var. Size bir soru, tapular büfenin içinde mi bankada mı? Tarlalar ipotekli yav. Tapular bankada duruyor demek ki tapular gitmiş elden. ‘Su kullananın’ diyorlar su da birliklerin. Allah'ın izniyle topraklarınız da sizin olacak suyunuz da sizin olacak." 

'MEMLEKETİN CANINA OKUMUŞSUN’

"Bakın manifesto açıklıyor. Bana diyorlar ki ‘sen ne zamana açıklayacaksın’ Ben bu ülkeyi yönetmeye adayım, manifesto demek gelecek bildirgesi demektir" diyen İnce, şunları söyledi: "16 senedir memleketin canına okumuşsun, 16 senedir senin elini tutan mı var, neden yapmadın? Onu ancak ben söylerim, sen söyleyemezsin. Benimkisi gelecek bildirgesi olur, seninki iflas belgesi olur. AVM ekonomisi çökmüştür. Devlet, şirket, vatandaş borç altındadır. Refah dönemine geçeceğiz. Huzur dönemine geçeceğiz. Onların en büyük çılgın projesi İstanbul'u ikiye bölüp hafriyat çıkarmak olabilir, benim projem huzur olacak. İnşaat yapmak ufak iştir. Hakkari'de İzmir Marşı'yla Türk bayraklarıyla miting yaptık. Rize'de miting yaptık, Antalya'ya geçtik, gönül köprüsü kurduk. 81 milyona, AK Partili kardeşlerim size de sesleniyorum. Size de huzur gelecek, ayrı gayrı yok. İntikam almak yok, hakaret yok, gelecek tasarımı var." 
İnce, mitingin ardından Denizli'den ayrıldı. (Mezopotamya Ajansı) 

Öne Çıkanlar