Bursa Büyükşehir Belediyesi, İYİ Parti'nin kongre öncesi astığı afişlerini toplattı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İYİ Parti'nin kongre öncesi astığı afişlerini toplattı
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İYİ Parti'nin 3. Olağan Genel Kongre’si için kente asılan afişlerin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını duyurdu. Türkoğlu, izinli duyurularının kaldırılmasına 'zorbalık' dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti’nin 29 Ocak Pazar günü Bursa’da düzenleyeceği 3. Olağan Genel Kongre öncesi için kentin çeşitli yerlerine asılan duyuru afişleri aynı gece belediye zabıtaları tarafından toplatıldı. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Ocak'taki Bursa ziyaretinden kalan afişlerin hala asılı durduğuna dikkat çekerek," Valilik ve Emniyet’ten izin bildirimli kongre duyurularımızın Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılması, resmen zorbalıktır” dedi.

İYİ Parti, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri öncesi kongre sürecinde. 29 Ocak Pazar günü Bursa’da yapılması planlanan 3. Olağan Genel Kongre’si için partililer dün gece kentin birçok yerine; üzerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in fotoğrafının da yer aldığı davet pankartı astı.

'AYNI GECE TOPLATILDI'

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, asılan afişlerin aynı gece Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta ekipleri tarafından toplatıldığını söyledi. Türkoğlu, 21 Ocak’ta Bursa’da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev fotoğraflarının hala kentin birçok bölgesinde asılı durduğunu belirterek İYİ Parti’nin afişlerinin toplatılmasına tepki gösterdi.

'İZİNLİ DUYURULARIMIZIN TOPLATILMASI ZORBALIK'

Türkoğlu'nun sosyal medya hesabında, kent merkezine İYİ Parti kongresi için çağrı yapılan asılmış bir afişi paylaştığı fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dev fotoğrafı görünüyor. Türkoğlu, bu fotoğrafı bugün; “Cumhurbaşkanı mitinginin afiş ve pankartları bile henüz dururken; İYİ Parti’nin, Valilik ve Emniyet’ten izin bildirimli kongre duyurularımızın Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatılması, resmen zorbalıktır” notuyla paylaştı.

Türkoğlu, İYİ Parti’nin afişlerinin toplatılmasına ilişkin şunları söyledi:

'İYİ PARTİ'NİN AFİŞLERİNE BİLE TAHAMMÜL EDİLEMİYOR'

"Baskılarınızın ve bu anti demokratik uygulamalarınızın sonunu getireceğiz"
“İYİ Parti 3. Olağan Genel Kurulu ile alakalı valilik ve emniyete bilgi vermek suretiyle şehrin uygun yerlerinde 50 kadar afişimizi dün itibariyle asmıştık. Halkımızı kongremize davet etmiş olduğumuz bu afişler aynı gece Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını öğrendik. Zabıta Müdürlüğü ve ilgili yerlerle yapmış olduğumuz görüşmelerden anladık ki İYİ Parti’nin afişlerine bile tahammül edilemiyor. Siz her ne kadar bu anti demokratik uygulamalarınızla milleti sindireceğinizi sansanız da biz iyiler ve cesurlar hareketi düğünümüzü, toyumuzu, kongremizi iktidarın işaret fişeği olacak 3. Olağan Genel Kurulu’muzu Merinos Osmangazi Salonu’nda şanına yakışır bir biçimde yapacağız. Baskılarınızın ve bu anti demokratik uygulamalarınızın sonunu getireceğiz.” (ANKA)

Öne Çıkanlar