Can Atalay'dan mesaj var: Pek yakında kucaklaşacağız

Can Atalay'dan mesaj var: Pek yakında kucaklaşacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Milletvekili seçilmesine rağmen tahliye edilmeyen Gezi Davası tutuklusu Can Atalay: "Benden önce buraya girenler için omuz verdiğim çalışmalardan biri de şimdi benim için sürdürülüyor... Pek yakında kucaklaşacağız" mesajını paylaştı.

Artı Gerçek - TİP'ten Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen tahliye edilmeyen Gezi tutuklusu avukat Can Atalay, serbest bırakılması için kendisine destek verenlere sosyal medya hesabından teşekkür etti. "Benden önce buraya girenler için omuz verdiğim çalışmalardan biri de şimdi benim için sürdürülüyor" diyen Atalay, bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini ve duygulandırdığını belirtti.

Atalay, "Selam eden, adliye önünde dayak yiyen, sokağa çıkan, televizyonda konuşan, tweet atan ve dahi bütün dayanışmasını kendinde yaşayan herkese minnetle... Pek yakında kucaklaşacağız" ifadelerini kullandı.

Can Atalay'ın mesajının tamamı şöyle:

"1. Değerli Arkadaşlar,
Malumunuz mahpusum.
Bizim için yeni bir durum değil belli ki son da olmayacak.
Benden önce buraya girenler için omuz verdiğim çalışmalardan biri de şimdi benim için sürdürülüyor.

Hakikaten çok mutlu ve duyguluyum.

2. Selam eden, adliye önünde dayak yiyen, sokağa çıkan, televizyonda konuşan, tweet atan ve dahi bütün dayanışmasını kendinde yaşayan herkese minnetle...

Pek yakında kucaklaşacağız.

Baki ilk selam

Türkiye İşçi Partisi
Hatay Milletvekili
Ş. Can Atalay"

NE OLMUŞTU?

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili seçilerek Meclis'e girmeye hak kazanan Gezi davası tutuklusu Avukat Can Atalay hâlâ tahliye edilmedi. Atalay’ın avukatlarından Deniz Özen, tutukluluk halinin devamını Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi’nin daha önce vermiş olduğu, Enis Berberoğlu, Mustafa Balbay, Sebahat Tuncel, Leyla Güven ve yakın dönemde Ahmet Şık kararlarına atıfta bulunarak Anayasanın 83’üncü Maddesi’nin ihlali olarak değerlendirmişti.

Atalay'ın tahliye edilmesi için toplumun geniş kesimlerinden çağrılar sürerken, son olarak avukatların basın açıklaması polis müdahalesiyle engellenmişti. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar