Canan Kaftancıoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yanıt: İstanbul örgütü adına ilk ve son cevabım

Canan Kaftancıoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yanıt: İstanbul örgütü adına ilk ve son cevabım
Yayınlanma:
A+ A-
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce’nin 2018 seçimlerine ilişkin söylediklerine, ‘CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır’ diyerek yanıt verdi.

Artı Gerçek - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tv100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. Kaftancıoğlu, Muharrem İnce'nin 2018 seçimlerine ilişkin söylediği, "CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP" sözlerine yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, “Benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır” dedi.

Candaş Tolga Işık'ın Muharrem İnce'nin açıklamalarını sorduğu Kaftancıoğlu'nun yanıtı şöyle oldu:

“Siyasilerin hislerinden bahsetmesinden çok da hazmetmiyorum. Ne hissettiğim çok da önemli değil onu bir kenara bırakalım. Ama CHP örgütüne haksızlık edilmesine çok da haz etmem. CHP İstanbul İl Başkanı olarak, başka bir partinin liderini söylediklerine karşı olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmayı doğru bulmam. En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır”

'İLK VE SON CEVABIM'

Kaftancıoğlu, katıldığı programda İnce’nin iddiaları karşı yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından ‘İlk ve son cevabım’ diyerek paylaştı. Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

2018 yılı seçimlerinde “örgüt çalışmadı” diyenlere İstanbul örgütü adına ilk ve son cevabım…

Üyesinden, yöneticisine, Milletvekilinden, belediye başkanına, bir günlük üyesinden Genel Başkanına kadar nasıl ter akıttıklarının bizzat tanığı olarak o akıtılan terlerin hatırına”

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, 2018 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Habertürk'te Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kere kaybetti, ben bir kere kaybettim. Bir kere penaltı kaçırdım. O mesajı ben açtım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, 'seçim ikinci tura kaldı'. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum.

CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK'nın bu belgesi ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim hatam partime güvenmekti. Ben o gençlik, kadın kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Yukarıda operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor. Beni o akşam hançerlediler.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar