CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız

CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk yerel ve genel seçimlerde başarıya odaklanacaklarını söyledi. Özel, “Tabanımızın hassasiyetlerinin farkında olarak ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız” dedi.

Artı Gerçek - CHP’de 4-5 Kasım’da gerçekleşen kurultayın ardından partinin 8. genel başkanı olan Özgür Özel, delegelerin kurultayda sokağın sesini duyduğunu ve CHP’de değişimi gerçekleştirdiğini söyledi. Özel, “Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide, tabanımızın hassasiyetlerinin farkında ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız” dedi. Yerel seçim hedeflerini anlatan Özel, “Halihazırda yönettiğimiz bütün belediyeleri tekrar kazanmak ve bu listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YÖNETİM TARZIYLA İLK YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE BAŞARIYA ODAKLANACAĞIZ’

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e konuşan Özel, partinin daha demokratik bir yapılanmaya gitmesi için her fırsatta dile getirdiği vaatlerinin arkasında olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Delegelerimiz hafta sonu yapılan kurultayda sokağın sesini duydu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişimi gerçekleştirdi. Şimdi örgütümüzün, üyelerimizin, seçmenimizin sesi doğrultusunda kurultayda taahhüt ettiğimiz anlayışa uygun olarak sokaktan ve meydandan korkmayan bir yönetim tarzıyla ilk yerel ve genel seçimlerde başarıya odaklanacağız.

Nerede sorunu olan bir yurttaşımız varsa yanı başında beni ya da bir Cumhuriyet Halk Partiliyi bulacak. Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide, tabanımızın hassasiyetlerinin farkında olarak ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini hep birlikte iktidar yapacağız.

‘UYGULAYACAĞIMIZ SİYASET İLE İKTİDAR BLOKU ALEYHİNE DEĞİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ’

Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlerde, halihazırda yönettiğimiz bütün belediyeleri tekrar kazanmak ve bu listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz. Başta memleketim Manisa, kazanmaya çok yakın olduğumuz Bursa ve komşu illerimizdeki belediyeleri kazanmayı, sahil şeridini kalınlaştırmayı, Karadeniz dahil az sayıda belediye kazandığımız bölgelerde daha fazla belediyeyi yönetmeyi hedefliyoruz.

Alınabilecek çok sayıda belediyeyi daha yönetme iddiamızın yanı sıra, siyasetimizde 10 yıldır var olan, “Yüzde 52’ye Yüzde 48’lik” dengeyi gösterdiğimiz aday profili ve ‘uygulayacağımız siyaset ile iktidar bloku aleyhine değiştirmeyi amaçlıyoruz.

‘TÜZÜK KONUSUNDAKİ TAAHHÜTLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ’

15 Eylül günü adaylık açıklamam sırasında kamuoyuna ilan ettiğim, ardından il kongrelerinde ve il gezilerinde verdiğim ve kurultay konuşmamda da ifade ettiğim tüm vaatlerin arkasındayım, tüzük değişiklikleri de dahil. Tüzük konusundaki taahhütlerimizi yerine getireceğiz.

Önümüzdeki hafta il başkanlarımız ile bu konu gündemli bir toplantı yapacağız ve önerilerini alacağız. Taahhüt ettiğimiz değişiklikleri yapacağız. İlan edilen tarihte daha önce verilmiş taahhütleri de yerine getirmek üzere tüzük kurultayı yapacağız. Ancak tüzüğümüzdeki esaslı değişikliği, dünyadaki iyi örnekleri de inceleyerek yerel seçimlerden sonra yapacağız.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar