CHP için karar günü: Hatay'da Lütfü Savaş değişecek mi?

CHP için karar günü: Hatay'da Lütfü Savaş değişecek mi?
CHP Parti Meclisi, bugün uzun süredir beklenen toplantısını yapacak. İstanbul’un kalan ilçeleri, önseçimleri biten iller ve Çankaya ele alınacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gösterilen tepkiler ve yeni anketler de değerlendirilecek.

Artı Gerçek - CHP Parti Meclisi (PM), bugün saat 18.00’de genel başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak. Toplantıda partinin uzun süredir beklenen Çankaya adayı ve İstanbul’un kalan ilçelerinin adayları ele alınacak.

ÇANKAYA İÇİN HÜSEYİN CAN GÜNER’İN ADI GEÇİYOR

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre; parti kulislerinde Çankaya adaylığı için aynı zamanda parti meclisi üyesi olan Hüseyin Can Güner’in adı konuşuluyor. Güner’in genç bir aday olduğu ve yeni parti yönetiminin “değişim” sloganıyla kazandığı kurultay sonrası Çankaya gibi önemli bir yerde aday gösterilmesinin CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in verdiği “Partide yeni ve genç yüzlere görev vereceğiz” sözünü göstermesi açısından sembolik bir önemi olduğu için tercih edildiği söyleniyor.

Bunun yanında önseçimleri biten Edirne gibi illerde de adaylar resmen ilan edilecek.

LÜTFÜ SAVAŞ KONUSU GÜNDEMDE

CHP’deki PM toplantısı öncesi MYK toplantısı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gösterilen tepkiler değerlendirilecek. Savaş için yeniden yapılan anket de MYK üyelerinin önünde olacak. Bu kapsamda MYK üyelerinin PM’ye Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi ya da çekilmemesi yönünde bir görüş iletmesi bekleniyor.

Parti tamamlanan adaylarıyla pazar günü Ankara Spor Salonu’nda tanıtım toplantısı düzenleyecek. Toplantıda partinin seçim beyannamesi, sloganı ve müziği de duyurulacak. (Kaynak)

Öne Çıkanlar