CHP'li Altay, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını değerlendirdi: Beklenen, olması gereken bir çıkış

CHP'li Altay, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını değerlendirdi: Beklenen, olması gereken bir çıkış
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Eylül 2022 20:22
A+ A-
Engin Altay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik 'Siz gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin' mesajını değerlendirdi. Altay, 'Kemal Bey, bizim cumhurbaşkanı adayımız' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin, "Olması gereken bir çıkış" dedi.

Engin Altay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin Seferihisar’da düzenlediği değerlendirme toplantısındaki "Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin" açıklamasını değerlendirdi.

ANKA'ya konuşan Altay, Kılıçdaroğlu’nun benzer bir çıkışı TBMM’de grup toplantısında da yaptığını anımsatarak, "Gayet beklenen, olması gereken bir çıkış. CHP içinde ve genel kamuoyunda bazı şeylerin artık tartışılmaması gereken bir noktadayken bilerek ya da bilmeyerek bu konuların tartışılmasına vesile olabilecek kimi söylemlerle ilgili bir çıkış. Kemal Bey’in kararlılığını gösteren bir çıkış" diye konuştu.

"CHP'NİN ADAYI KEMAL BEY"

Altay, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olduğunu ifade ederek, "Kemal Bey, bizim adayımız, cumhurbaşkanı adayımız. Kemal Bey’in de altını çizdiği bir şey var. Orta yerde Altılı Masa var. Altılı Masa ile Genel Başkan’ımızın, liderlerle ayrı ayrı, hep birlikte yaptığı temas ve görüşmeler var. Oradan ne çıkar, ben onu bilemem, o konuda da laf söyleyemem. Altılı Masa’nın adayı noktasında ağzımdan laf çıkmaz. Bu ehliyet bende yok. Ama CHP’nin bütün üyelerinin ve CHP’nin bütün seçmenlerinin adayı, Sayın Genel Başkan’ımızdır. Yakışan da odur" dedi.

Altay, Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik "Halk düşmanları" sözüne ilişkin de "Bu devleti bu kadar soyarsanız, halkı bu kadar ezerseniz, ülkeyi böyle neredeyse bölecek kadar milleti ayrıştırırsanız, bunun adına ‘halk düşmanlığı’ denir. Bunu kime söylediği çok açık ve net. Bunun muhatabı cevap verirse misliyle de cevap alır zaten" diye konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar