CHP'de bulunan Yalova Belediye Başkanlığı AKP’ye geçti

CHP'de bulunan Yalova Belediye Başkanlığı AKP’ye geçti
Yayınlanma:
A+ A-
Görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Salman'ın, milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Meclis, üç senedir vekaleten başkanlık görevini yürüten Tutuk'u bu kez asaleten başkan seçti.

Artı Gerçek - ‘İhaleye fesat karıştırmak’ ve ‘Zimmet’ suçlamalarıyla 2020 yılında hakkında soruşturma başlatılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İçişleri Bakanlığı tarafından 27 Şubat 2020’de geçici olarak görevlerinden uzaklaştırıldı.

Bunun üzerine Yalova Belediye Meclisi, Mustafa Tutuk’u vekaleten başkan olarak seçti.

Vefa Salman’ın milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesinin ardından, yasalar gereği Yalova Valiliği’nin çağrısı üzerine Yalova Belediye Meclisi tek gündemle olağanüstü toplanıp Belediye Başkanı seçimi yaptı.

Yalova Belediye Meclisi’nde, AKP grubundan Mustafa Tutuk, CHP grubundan ise Burçin Tangürek başkanlığa aday gösterildi.

Yasa gereği kapalı zarf usulüyle yapılan oylamanın ardından toplantıya katılan 30 meclis üyesinin 19’unun oyunu alan Mustafa Tutuk başkan seçildi.

‘EL BİRLİĞİYLE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ’

Seçimin ardından konuşan Mustafa Tutuk, 3 yıldır Yalova için her konuda elini taşın altına koyduğunu kaydederek, “Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun. 3 yıldır sürdürdüğümüz vekaleten başkanlık görevini artık asaleten yapacağız. Yalova’mızı hak ettiği konuma getirebilmek için çalıştık. Bundan sonra 1 yıl var. El birliğiyle güzel çalışmalar yapacağız. Oy verenlere ve tüm meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tutuk, ilk tebrikleri de konuşmasının ardından meclis salonunda kabul etti. (DHA)

Öne Çıkanlar