CHP'de yeni karar: Adaylar ön seçimle belirlenecek

CHP'de yeni karar: Adaylar ön seçimle belirlenecek
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdem Erdem: Adaylarımızın üyelerimizin katılacağı ön seçimle belirlenmesi yönünde karar aldık... CHP tepkileri dikkatli bir şekilde ele alıyor.

Artı Gerçek - CHP'nin yeni MYK üyelerinden olan Sosyal Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdem Erdem, partideki seçim sürecine ilişkin değerlendirmeler hakkında basın açıklaması yaptı. Erdem, CHP tüzüğünün bundan sonra milletvekili adaylarının ön seçim ile belirleneceği şekilde değiştirileceğini söyledi.

Erdem, "Sayın Genel Başkanımızın takdiriyle oluşan değişim MYK’da bizlerine teklifi başta Sayın Genel Başkanımız ve tüm MYK üyelerimizin ortak mutabakatıyla olağan kongremizde gündeme tüzük değişikliği maddeleri alarak bundan sonra adaylarımızın üyelerimizin katılacağı ön seçimle belirlenmesi yönünde karar aldık. MYK’mızın ilk önemli kararlarından biri budur" dedi.

"Parti sözcümüzün dün açıklamış olduğu tüzük değişikliğinin kapsamında yer alan maddelerden biri de bu olacaktır" diyen Erdem, "Cumhuriyet Halk Partisi emektarlarının bunu heyecanla beklediğini biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Erdem, cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyası boyunca dezenformasyona maruz kaldığını belirterek, "Bu ülkenin cumhurbaşkanı apaçık yalanlarla “montaj da olsa..” diyerek oy istedi. Vergilerimizle yayın yapan TRT’nin yine halkın vergileriyle ve ballı ihalelerle zenginleştirilen saray medyasının ekranlarında, bu yalanların milyonlara ulaştırılmasına tanık olduk. Türkiye demokrasisi için bundan daha büyük bir tehdit ve tehlike yoktur" dedi.

'YALANLA MÜCADELE EKİBİ KURDUK'

Partinin bir 'yalanla mücadele ekibi' kurduğunu belirten Erdem, "Bu manzaranın tekrar yaşanmaması için sadece sağlıklı bilgi akışında bulunmak değil, yalanla, dolanla, dezenformasyonla mücadele etmek için 7 gün 24 saat esasına dayanan bir yalanlarla mücadele ekibi kurduk. Halkı kandırmak isteyenleri hem sosyal medyada hem konvansiyonel medyada hem meydanlarda hem de yargı önünde hesap soracağız" diye konuştu.

'YEREL SEÇİMDE BAŞARI İÇİN ELEŞTİRİLERİ MASAYA YATIRACAĞIZ'

Erdem, "CHP'nin sosyal medyada yöneltilen eleştiri ve tepkileri dikkatli bir şekilde ele aldığını" da söyleyerek, "Biz her şart ve koşulda bütün yurttaşlarımızın her türlü fikir ve düşünce hürriyetinin teminatıyız. Şunu çok net ifade etmek istiyorum, önümüzdeki yerel seçimlerde ciddi başarıları elde edebilmek için bütün eleştirileri dikkatle masaya yatıracağız" ifadelerini kullandı.

'KARŞINIZDA ERDOĞAN DEĞİL, DEMOKRAT DEDENİZ VAR'

Erdem'in, Kılıçdaroğlu hakkındaki şu sözleri de dikkat çekti:

"Özellikle genç kardeşlerime sesleniyorum; karşınızda 16 yaşında gencecik bir çocuğu Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklatan Recep Tayyip Erdoğan yok. Babala TV’de seyrettiğiniz Kılıçdaroğlu var. Montaj videolarla, kurgularla, sahte iftira ve palavralarla seçim boyunda tahkir edilen hatta ve hatta inancı ve kimliği bile tartışma konusu yapılan, demokrat dedeniz var.

Sizler de, bugünden itibaren sosyal medyada size sarayın ve saray medyasının anlattığı, tanıttığı, tarifini onların yaptığı yalan, iftira ve montajla karaladıkları Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP imajını değil, Babala TV’de izlediğiniz hiçbir sorudan, eleştiriden asla kaçmayan, bilgeliğiyle, ferasetiyle, olgunluğuyla seçim kampanyası boyunca sizleri kendisine hayran eden Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreceksiniz. Çok sevdiğiniz gerçek Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne güvenin…"

'FAHRETTİN ALTUN, ENSENDE BOZA PİŞİRECEĞİM'

Eren Erdem konuşmasına, "Sevgili Fahrettin Altun ensende boza pişireceğim, sana o dezenformasyon kampanyalarını yaptırmayacağım" sözleriyle son verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar