CHP'li Murat Emir: Ahmet Davutoğlu, AKP ile işbirliği yaparsa şaşırmam

CHP'li Murat Emir: Ahmet Davutoğlu, AKP ile işbirliği yaparsa şaşırmam
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’li Murat Emir’den Ahmet Davutoğlu’nun ‘İktidar doğru bir şey yaptığında destek vereceğiz’ ifadelerine yanıt geldi. Emir, ‘Davutoğlu, AKP ile işbirliği zaman zaman olursa da ben şaşırmam’ dedi.

Artı Gerçek - CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün parti genel merkezinde düzenlenen 35. İl Başkanları Toplantısı’nda “iktidar doğru bir şey yaparsa destek vereceğiz” sözlerine dair konuştu. CHP’li Emir, “Bizim ittifakımız içerisinde Meclis’e giren partilerin zaman zaman iktidarla işbirliği yapabilecekleri öngörülmüş olması gerekirdi” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Davutoğlu’nun açıklamasını Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’a değerlendirdi.

“Ahmet Davutoğlu, AKP ile işbirliği yaparsa bizim tabanımızda tepki duyulacağının farkındayız” diyen Emir, şunları söyledi:

“Böyle bir hassasiyet olduğunu görüyoruz ancak unutmamamız gereken Ahmet Davutoğlu’nun başka bir partinin genel başkanı olduğu. Dolayısıyla onlar CHP listelerinden yazılırken de başka bir partinin milletvekiliydiler, şu anda da başka bir partinin vekili olduklarına göre o partinin genel başkanının ve kararlarının arkasında durmak gibi bir yükümlülükleri olması bunun doğal izahıdır. Bizim ittifakımız içerisinde Meclis’e giren partilerin zaman zaman iktidarla işbirliği yapabilecekleri öngörülmüş olması gerekirdi. Böyle bir işbirliği zaman zaman olursa da ben şahsen şaşırmam.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar