CHP’li Özkoç'tan 'Kılıçdaroğlu' mesajı: Türkiye'nin en çok sevilen cumhurbaşkanı olacak

CHP’li Özkoç'tan 'Kılıçdaroğlu' mesajı: Türkiye'nin en çok sevilen cumhurbaşkanı olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Amasya’da partililerle bir araya gelen CHP’li Özkoç, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtti. Özkoç, Kılıçdaroğlu’na ‘güvenin’ çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde birlik ve dayanışma gecesine katıldı.

Özkoç, burada yaptığı konuşmada, CHP'li belediye başkanlarının korkutulmaya çalışıldığını söyledi. Partililere sesnlenen Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na güvenmelerini istedi. Özkoç, “Türkiye'nin en çok tanınan, en çok sevilen cumhurbaşkanı olacak. Ona güvenin, ona inanın” dedi.

‘KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA GÜVENİN’

AA’nın aktardığı haberde Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olacağını belirten Özkoç şunları söyledi:

"Yeri geldiği zaman sanki bir dervişin sabrıyla hareket eden ve tüm insanları kucaklarken büyük bir şefkatle sabırla kucaklayan, yeri geldiği zaman kendisine yapılan saldırılar karşısında bir elinde gözlüğü, diğer elinde bayrağa baktığı zaman kılı bile kıpırdamadan yürüyen, yeri geldiği zaman Türkiye'deki tüm farklı görüşleri hoşgörü ile bir araya getiren, yeri geldiği zaman sesini yükselten, yeri geldiği zaman şefkatle çocuklara sarılan Kemal Kılıçdaroğlu'na güvenin. Güvenin, o, Türkiye'nin en çok tanınan, en çok sevilen cumhurbaşkanı olacak. Ona güvenin, ona inanın.”

‘VATANIN BİZE İHTİYACI VAR’

“Yolun öyle bir noktasına geldik ki en çok içinizde kırıklık yaratan kardeşiniz Cumhuriyet Halk Partiliyse sakın ondan vazgeçmeyin. Bizim birbirimizden vazgeçecek lüksümüz yok” diyen Özkoç, "Bizim makam için, mevki için, hırsımız için birbirimizi kıracak lüksümüz yok. Çünkü bu vatanın bize ihtiyacı var" ifadesini kullandı.

Birlik ve dayanışma gecesine CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi ve partililer katıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar