CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda ikinci gün: PM seçimi yapılacak

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda ikinci gün: PM seçimi yapılacak
Yayınlanma:
A+ A-
CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacak.

Artı Gerçek - CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı dün Ankara'da gerçekleştirildi. Seçimlerin ikinci tura kaldığı kurultayda Özgür Özel 812 oy alarak, Kemal Kılıçdaroğlu dönemine son verdi.

BUGÜN PM SEÇİMİ YAPILACAK

Bugün ise kurultayda parti meclisi (PM) seçimi yapılacak. 60 üyeli PM’nin 52 üyesi çarşaf liste ile 8 üyesi Bilim Yönetim Kurul Platformu kontenjanından seçilecek. CHP PM üyeliği için 400’ün üzerinde ismin aday olması bekleniyor.

Genel Başkan seçilen Özgür Özel, yaptığı ilk konuşmada sabah saat 09.30’da PM adaylarını belirlemek için 81 il başkanını toplantıya davet etti.

Öte yandan Özel’in daha önce partiye yönelik özeleştirilerini tekrarlaması ve partinin sağa kayışını kapsamlı bir şekilde eleştirmesi bekleniyor. Partinin özüne dönmesi çağrısında bulunacak Özel’in, adaylığını açıkladığı gün ilan ettiği tutum belgesi ekseninde bir konuşma yapacağı ifade ediliyor.

Özgür Özel'in yeni genel başkanlığı, Merkez Yönetim Kurulu’na da yansıyacak. Aynı zamanda yerel seçimlerde belediye başkan adayları da bu seçime göre şekillenecek.

ADAYLIK BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

CHP kurultayında Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği adaylık başvuruları saat 12.00'den 16.00'ya uzatıldı.

Öne Çıkanlar