Davutoğlu: Savaş başladığından beri Türkiye’den İsrail'e 350'den fazla gemi gitti

Davutoğlu: Savaş başladığından beri Türkiye’den İsrail'e 350'den fazla gemi gitti
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet- Gelecek Partisi ortak grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, Türkiye’den 350’den fazla geminin İsrail’e gittiğini söyleyerek, "'Hiçbir gemi gitmiyor' diyemiyorlar" dedi.

Artı Gerçek - Gelecek - Saadet Grup Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, İsrail ordusuna termal içliklerin Türkiye'den gittiği iddiasıyla ilgili yayımlanan videoyu gündeme taşıdı. İletişim Başkanlığı’nın söz konusu viddeonun eski olduğu yönündeki açıklamasına da değinen Davutoğlu, "'Türkiye’den İsrail’e hiçbir gemi gitmiyor' diyemiyorlar. Bir kelime oyunu üzerinden savunmaya geçmeye çalışıyorlar." dedi. Davutoğlu ayrıca savaşın başladığı 7 Ekim tarihinden itibaren Türkiye’den 350’den fazla geminin İsrail’e gittiğini öne sürdü.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Saadet - Gelecek ortak Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

'TÜRKİYE'DEN İSRAİL'E HİÇBİR GEMİ GİTMİYOR' DİYEMİYORLAR

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

“Ve bir resim daha, bu sefer bir video. Bu videoyu da dikkatlice izleyin. Bu video aynı zamanda bir utanç tablosunu yansıtmakla kalmıyor, bir milletin nasıl susturulduğunu da gösteriyor.
Bu Türkiye'den İsrail'e giden, birçoğu da İsrail ordusu tarafından kullanılan malzemelerin İsrail tarafından teşhir edilmesinin videosu. Yüz kızartıcı bir video. Bu çekilebilenler. Şu ana kadar İsrail'e 7 Ekim'den bu yana giden Türk gemisinin sayısı 350'yi geçti. Bu gemilerin kimlikleri tek tek çıkarıldığında birçoğunun AK Parti'yle iktidarla doğrudan ilişkili iş adamları olduğu ortaya çıkıyor.

Bu video üzerine İletişim Başkanlığı, alelacele dezenformasyon birimi üzerinden, bu videoda made in Turkey yazıyormuş orada, o yüzden daha önce çekilmiş bir videoymuş. Bir kelime üzerine söyleniyor bu. Şunu çıkıp diyemiyorlar; "Türkiye'den İsrail'e hiçbir gemi gitmiyor" diyemiyorlar. Bir kelime oyunu üzerinden savunmaya geçmeye çalışıyorlar.

'GIDA TÜRKİYE'DEN GİDİYOR'

Ama bütün dünya, İsrail televizyonları her gün Türkiye'den İsrail'e giden bu ekipmanları, gıdaları, demir-çeliği gösteriyor. Şu anda İsrail'in demir-çelik ihtiyacının 3'te 1'i Türkiye'den gidiyor. Jet yakıtları Türkiye'den gidiyor. Gıda Türkiye'den gidiyor. Böylesi bir ikiyüzlü politika görülmedi.

İletişim Başkanlığı'nın propaganda taktikleriyle bunlar bir müddet gözardı edilmeye çalışılabilir, karartılabilir ama emin olun Boraltan Köprüsü nasıl unutulmadıysa, Cezayir'e karşı o vicdansız politika nasıl zamanla Türkiye'yi özür dilemek zorunda bırakmışsa şu görüntülerde gelecek nesiller özellikle Gazzeli çocuklar tarafından hatırlanacak. Ama bunlar hatırlandığı gibi Türkiye'de 85 milyonun Gazzeli çocuklar için yüreğinin çarptığı da hatırlanacak.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar