Demirtaş’tan Emek ve Özgürlük İttifakı mesajı: Bu gemi limana mutlaka varacak

Demirtaş’tan Emek ve Özgürlük İttifakı mesajı: Bu gemi limana mutlaka varacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Eylül 2022 13:22
A+ A-
Emek ve Özgürlük İttifakı’nın yarın İstanbul’da yapılacak buluşma duyursunu paylaşan Selahattin Demirtaş, ‘Bu yolun sonunda hep birlikte yaşayacağımız güzel günler var’ dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) çağrısıyla bir araya gelen Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Emek ve Özgürlük İttifakı’nı kurdu. İttifak yarın (24 Eylül) İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan halk buluşması düzenliyor.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Emek ve Özgürlük İttifakı'nın yarın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği halk buluşması ile ilgile afişini paylaşarak, "Emek ve Özgürlük İttifakının kararlı yolcularına üstün başarılar diliyorum, yolumuz açık olsun" dedi.

Demirtaş'ın Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

"Emek ve Özgürlük İttifakımız yola çıkıyor. Bu yolda zorluklar olabilir ama umut da var. Bu yolun sonunda hep birlikte yaşayacağımız güzel günler var. Emek ve Özgürlük İttifakının kararlı yolcularına üstün başarılar diliyorum, yolumuz açık olsun. Bu gemi limana mutlaka varacak!"

Öne Çıkanlar