Demokratik Cumhuriyet Konferansı: İlk günden gömleğin nasıl yanlış düğümlendiğini görmüş olduk

Yayınlanma:
A+ A-
Demokratik Cumhuriyet Konferansı devam ediyor. HDP'li Gülistan Koçyiğit, katılımcıların değerlendirmelerinin cumhuriyetin yanlış kurgulandığını gösterdiğini belirtti "İlk günden itibaren gömleğin nasıl yanlış düğümlendiğini hep beraber görmüş olduk" dedi.

Artı Gerçek - HDP'nin İstanbul Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlediği Demokratik Cumhuriyet Konferansı, ikinci gününde “2. yüzyıla girerken: Demokrasi ve Cumhuriyet” başlıklı oturumla devam ediyor.

Faruk Alpkaya’nın moderatörlüğünde başlayan konferansta, “2. yüzyılda Cumhuriyet fikri” başlığında Nilgün Toker, “Cumhuriyet’in demokrasiyle imtihanı” başlığıyla Bekir Ağırdır, “Yerel demokrasi ve ulus-devlet” başlığında Elçin Aktoprak, “2. yüzyılda eşit yurttaşlık mümkün mü?” başlığında Füsun Üstel, “Cumhuriyet ve demokratik ulus” başlığıyla Cengiz Çiçek sunum yapacak.

Artı TV'ye konuşan HDP Milletvekili Gülistan Koçyiğit, "Hem eş genel başkanlarımızın açılış konuşması hem de ilk oturumdan itibaren konuklarımızın bütün değerlendirmeleri aslında Hem kavramsal olarak Cumhuriyet'e nasıl yazık ettiğimizi, bir egemenlik biçimi olan halkın egemenlik biçimi olan cumhuriyetin nasıl yanlış kurgulandığını bize göstermiş oldu. Hem de aslında ilk günden itibaren gömleğin nasıl yanlış düğümlendiğini hep beraber görmüş olduk" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar