Bahçeli, Mehmet Şimşek'i hedef aldı: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu

Bahçeli, Mehmet Şimşek'i hedef aldı: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'locals' ifadesi nedeniyle Şimşek'i hedef aldı: “Türk milletini ‘yerel halk’ ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir” dedi.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kullandığı 'yerel halk' ifadesini sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, Bakan Şimşek için 'müfsit zihniyet' nitelendirmesinde bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen Küresel Görünüm Forumu'nda yaptığı konuşmada, "Türk varlıklarına çok güçlü bir ilgi var. Yerel halkı (locals) enflasyonun düşeceğine ikna etmemiz gerekiyor" dediği aktarılmıştı.

'Yerel halk' ifadesi ise tartışmalara neden olmuş, bazı ekonomistler bunun, uluslararası yatırım analistlerinin yine uluslararası yatırımcılara yazdıkları raporlarda yerleşik ve yerleşik olmayan mali yatırımcıları tanımlamakta kullandıkları bir ifade olduğuna dikkat çekmişti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Bakan Şimşek'in de kullandığı 'locals' kelimesine tepki göstererek, "Türk milletini 'yerel halk' ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir" ifadelerini kullandı.

'MİLLİ FELAKETE ÇANAK TUTMAK, DEVLETE VE MİLLETE KAST ETMEKTİR'

Bahçeli'nin konuya ilişkin sözleri şöyle:

"Türk milletini “yerel halk” ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir.

Küresel Emperyalizmin tasallut ve telkini altında iç huzur ortamını zedelemek suretiyle faal halde bulunan terör sevicilere boyun eğmek, serpilen hıyaneti özgürlük ve demokrasi çerçevesinde normalleştirip yumuşatmak, bilinmelidir ki, milli felakete çanak tutmak, devlete ve millete kast etmektir."

MÜFSİT NE DEMEK?

İfsat fiili, kurulu bir düzeni yıkmak ve dağıtmak fesat ise, insanların arasını bozmak ve kargaşa çıkarmak anlamına geliyor. Bu iki kelimenin sıfat hali 'müfsit' şeklinde yazılıyor. Toplum içinde bozgunculuk yapan, sözleri ve eylemleriyle karmaşaya yol açan kişilere 'müfsit' deniliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar