Ekrem İmamoğlu'ndan 'adaylık' açıklaması: AIlah bilir

Ekrem İmamoğlu'ndan 'adaylık' açıklaması: AIlah bilir
Yayınlanma:
A+ A-
39. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda söyleşiye katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir izleyicinin “Cumhurbaşkanımız olacak mısınız” sorusuna, "AIlah bilir" karşılığını verdi.

Artı Gerçek- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, 39. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nı ziyaret ederek söyleşiye katıldı. İmamoğlu, bir izleyicinin Cumhurbaşkanlığı sorusuna da cevap verdi.

Koronavirüs nedeniyle en son 2019'da düzenlenen TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 39'ncu kez kitapseverlere açıldı. Fuarın ikinci gününde de yoğun ilgi gören fuara, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu da geldi. İmamoğlu, Yazar Yekta Kopan'ın moderatörlüğündeki söyleşiye katıldı.

Söyleşide konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir izleyicinin 'Cumhurbaşkanımız olacak mısınız' sorusuna, "AIlah bilir" karşılığını verdi.

‘ODA BAŞKANI TAKSİ ESNAFININ DEĞİL PLAKALARIN ÇIKARINI DÜŞÜNÜYOR’

İmamoğlu basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Taksi ihtiyacı konusunda kararlı olduklarını ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, "Bizim ısrarımız karşısında doğru olanı yapmışlardır. Taksilerin piyasa çıkmasında konusunda son UKOME toplantısında olumlu oy kullanmışlardır. O teklifi oraya getiren İBB zaten. Sonuçta İstanbullu kazanmıştır. Ama bu yetmez, daha fazla ihtiyaç vardır. İBB olarak ve başkanı olarak şunu söyleyeyim; İstanbul'daki Taksiciler Odası Başkanı, taksi esnafının çıkarını ve iyiliğini değil, sadece taksi plakalarının çıkarını düşündüğünden, hala bu işte direnç ortaya koymaktadır" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar