Erdoğan: Netanyahu yönetimi tüm bölgenin güvenliğini tehlikeye atıyor

Erdoğan: Netanyahu yönetimi tüm bölgenin güvenliğini tehlikeye atıyor
İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanını eleştiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan " İsrail'in işlediği suçlar yanlarına kar kalmamalıdır" dedi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin bölge güvenliğini tehlikeye attığını söyledi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'da düzenlenen 44. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katıldı.

Zirve de yaptığı konuşmada İsrail'in Filistin'e saldırısına değinen Erdoğan, Suudi Arabistan'daki toplantıda alınan kararların takibinin yapılması gerektiğini ifade etti. Erdoğan "Gazze'de kısa süreli geçici insani aranın sağlanması ve esir takası konusunda Katar'ın çabalarını takdirle karşılıyoruz" dedi.

Geçici ateşkesin kalıcı ateşkese dönüşmesini temenni ettiklerini ancak bunun gerçekleşmediğini vurgulayan Erdoğan "Netanyahu yönetimi siyasi ömrünü uzatmak için bölgemizin güvenliği ve geleceğini tehlikeye atıyor" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı İsrail saldırılarında çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinlinin öldüğünü belirterek, "Bu insanlık suçudur savaş suçudur. İsrail'in işlediği suçlar yanına kalmamalı. Önceliğimiz kalıcı ateşkesin ilan edilmesi ve kesintisiz bir şekilde insani yardımın devam etmesi" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar