Erdoğan: Yeni yapısal reformlara hazırlanıyoruz

Erdoğan: Yeni yapısal reformlara hazırlanıyoruz
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:45
A+ A-
Erdoğan ‘Dört yıllık kesintisiz icraat döneminde; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam konularında hızlı sonuçlar alacak çözümler üzerinde duruyoruz’ dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının 2018 Faaliyet Raporunda, 2002-2018 arası dönemde Türkiye’nin yıllık ortalama yüzde 5,6 gibi ciddi bir büyüme oranı yakaladığını ifade ederek "2018 yılı Ağustos ayındaki spekülatif ataklara rağmen, geçen seneyi de yüzde 2,6 gibi önemli bir büyüme oranıyla kapattık" dedi.

Erdoğan, 17 yılda çok büyük başarılara imza attıklarını savunarak bu başarıların önümüzdeki dönemde de devam edeceğine inandığını söyledi.

‘YENİ YAPISAL REFORMLARA HAZIRLANIYORUZ’

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre Erdoğan yeni reformlar hazırlığında olduklarını belirterek şu değerlendirmeleri yaptı:

"Türkiye, yakın tarihimizin en büyük atılımlarına bu dönemde şahit oldu. Ekonomide attığımız adımlarla hem milletimizi zenginleştirdik, hem de devletimizi güçlendirdik. Eğitimden adalete, sağlıktan sosyal güvenliğe kadar birçok alanda yeni yapısal reformların hazırlıklarına devam ediyoruz. Özellikle yatırım, üretim, ihracat ve istihdam konularında hızlı sonuçlar alacak çözümler üzerinde duruyoruz. Türkiye olarak, 2023 hedeflerimize ulaşmamız için önümüzde dört yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor. Bu dönemi en güzel, en verimli şekilde değerlendirmekte kararlıyız. Hedeflerimize ulaşmak için mücadele ederken, hesap verebilirliğin esasını teşkil eden mali saydamlıktan da taviz vermeyeceğiz."

Öne Çıkanlar