Erdoğan'dan emekli zammı açıklaması: Yüzde 25 yaptık

Erdoğan'dan emekli zammı açıklaması: Yüzde 25 yaptık
Yayınlanma:
A+ A-
Emekli maaşlarına yapılan enflasyon farkının üzerine sadece yüzde 5,3 'refah payı' eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 25'lik zamla emeklileri enflasyona ezdirmeme sözünü yerine getirdiklerini öne sürdü.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yüzde 82,45'le en yüksek oy oranına ulaştığı Bayburt'ta 'teşekkür' mitingi düzenledi.

Erdoğan konuşmasında enflasyonla mücadele mesajı verirken, "Kirli ellere müsamaha etmeyeceğiz. Hayat pahalılığı ile mücadele sürecek" ifadesini kullandı. Yılın ilk altı ayında TÜİK'in açıkladığı resmi enflasyon farkının yüzde 19,77'ye ulaştığını belirten Erdoğan "Emeklilerimize enflasyon zammına ilave refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e yükseltiyoruz” dedi.

Muhalefeti de eleştiren Erdoğan, "Kavgalarını izlemekten millete gına geldi" diye konuştu.

Erdoğan'ın Bayburt mitingi konuşması özetle şöyle:

EMEKLİLERE AYNI ORANDA ZAM YAPIYORUZ: Son olarak dün emeklilerimizin maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi Meclisimizin onayına sunduk. 2023 yılının ilk 6 ayında TÜFE oranı yüzde 19,77 olarak gerçekleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimize enflasyon zammına ilave refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e yükseltiyoruz. Memur emeklisi kardeşlerimiz için toplu sözleşme hükümleri gereğince ön görülen zam oranı yüzde 17,55 olacaktı. Buna ilaveten refah payı verilerek zam oranını yüzde 25’e çıkarıyoruz. Böylece SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklilerimize aynı oranda zam yapıyoruz.

FIRSATÇILARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ: Enflasyonun üzerinde yaptığımız artışlarla emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutuyoruz. Emeklilerle ilgili düzenlenen bu adım tekrar hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Enflasyonla mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Fırsatçılara ve aç gözlülere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.”

DÜNE KADAR ÜLKENİN BAŞINA GETİRMEK İSTEDİKLERİ ADAMA ŞİMDİ DİKTATÖR DİYORLAR: İnsanları kapı dışarı eden bu muhalefetin ülkeye de millete de faydası olmaz. Seçim kazanmak uğruna terör örgütleriyle bile işbirliği yapanlardan bu millete hiçbir fayda gelmez. Bunların siyaset sahnesinde niçin bulunduklarını sizler de görüyorsunuz di mi? Sabah akşam kavgalarını izlemekten millete artık gına geldi. Düne kadar birbirlerine serenat yapıyorlardı, bugün hakaret ediyorlar. Düne kadar ülkenin başına getirmeye çalıştıkları adaylarını, ‘mandacı’, ‘tek adam’, ‘diktatör’ diyerek bugün göndermeye çalışıyorlar. Her gün kavga her gün didişme… Koltuklarını korumak dışında hiçbir gündemleri yok. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar