Erzurum Belediye Başkanı Sekmen, İstanbul'a göz kırptı: 'Kim istemez'

Erzurum Belediye Başkanı Sekmen, İstanbul'a göz kırptı: 'Kim istemez'
Yayınlanma:
A+ A-
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, hakkında çıkan 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacak' haberlerinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. İstanbul adaylığı için "Kim istemez" dedi.

Artı Gerçek - AKP'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için en net açıklama, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'den geldi.

"Hakkımda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağım şeklinde çıkan haberler beni mutlu etti. Kim İstanbul gibi bir şehrin hizmetkarı olmak istemez ki? İstanbul benim sevdalı olduğum bir şehir" diyen Sekmen, şu açıklamayı yaptı:

"Halen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdüren AKP'li Mehmet Sekmen, "İstanbullulara hizmet etmeye 1992 yılında Samandıra Belediye Başkanlığı ile başladım. Ardından 1994 seçimlerinde Kartal Belediye Başkanlığı görevine layık görüldüm. Halkımız teveccüh gösterdi ve 1999 seçimlerinde 2 kez Kartal Belediye Başkanı seçildim. 22. ve 23.dönemlerde AK Parti’den İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdim. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde üst üste Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı seçildim. Halen bu görevi Erzurum halkının da desteği ile icra ediyorum. Partim ve liderim layık görürse yeni verilecek her görevi layığı ile yapmaya hazırım.” (DHA)

Öne Çıkanlar