'Eşi Çekmeköy Belediyesi’ne atandı' iddiası... Onursal Adıgüzel: Böyle bir atama söz konusu değil

'Eşi Çekmeköy Belediyesi’ne atandı' iddiası... Onursal Adıgüzel: Böyle bir atama söz konusu değil
Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, eşi Elif Duygu Adıgüzel’in Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandığı iddiasına ilişkin, "Böyle bir atama söz konusu değil" dedi. Çekmeköy Belediye Başkanı da söz konusu iddiayı yalanladı.

Artı Gerçek - Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, eşi Elif Duygu Adıgüzel’in Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı. Gazeteci Fatih Altaylı'ya konuşan Adıgüzel, iddiayı yalanlayarak "Böyle bir atama söz konusu değil" dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez de, Ataşehir Belediyesi başkanı Onursal Adıgüzel’in eşi Elif Duygu Adıgüzel’in başkan yardımcısı olarak atandığı iddiasını yalanladı.

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde CHP’den belediye başkanı seçilen Onursal Adıgüzel’in eşi Elif Duygu Adıgüzel’in Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandığı iddia edilmişti.

'EĞİTİMİ VE DOKTORASI DA BU YÖNDEYMİŞ'

Fatih Altaylı, Onursal Adıgüzel ile yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı:

Onursal Bey'in eşi daha Onursal Bey ile evlenmeden önce hatta tanışmadan da önce Ataşehir Belediyesi'nde sosyal yardımlar müdürlüğü yapıyormuş. Onursal Bey ile tanışması ise o görevi sırasında olmuş. Oradan da Kadıköy Belediyesi'ne aynı görevde atanmış. Kendisi daha önce İstanbul Valiliği'nde çalışırken Ataşehir Belediyesi'nde bu göreve gelerek Onursal Bey ile tanışıp evlenmişler ve Kadıköy Belediyesi'nde benzer bir göreve atanarak çalışmaya devam etmiş. Zaten eğitimi ve doktorası da bu yöndeymiş.

Çekmeköy iddiasının nereden çıktığıysa; Belediye Başkanı seçilen Orhan Bey hanımefendiyi çağırıp bu konuda kendisinde yardım istemiş. Onursal Bey de bunu duyunca 'aman sakın böyle bir şey yapma, kabul etme. Siyaseten de çok yanlış, ahlaken de doğru değil' dedi. 'Herhangi bir atama söz konusu değil, prosedür böyle olmuyor' dedi. Bir CHP'li Belediye Başkanı, CHP'li belediyede benzer bir görev yapan hanımefendiden kendisine 'akıl vermesini' istiyor. Onursal Bey de 'ama bu yanlış olur' diyor.'

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez de yaptığı açıklamada söz konusu iddiayı yalanladı ve şunları söyledi:

"Bazı sosyal medya platformları ve internet sitelerinde dolaşımda olan haberlerde, "Ataşehir Belediye Başkanı Sn. Onursal Adıgüzel’in eşi Sn. Duygu Övür Adıgüzel'in Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı olarak atandığı" yönünde iddialar bulunmaktadır. Bahse konu atama iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar