'Fincancı tutuklandı, başınız göğe erdi mi?' sorusuna AKP sıralarından 'Erdi' yanıtı

'Fincancı tutuklandı, başınız göğe erdi mi?' sorusuna AKP sıralarından  'Erdi' yanıtı
Meclis kürsüsünde konuşma yapan HDP'li vekil Gergerlioğlu’nun "Fincancı tutuklandı. Başınız göğe erdi mi?" sorusuna AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat "Erdi, erdi" yanıtını verdi.

Artı Gerçek- Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklanmasının ardından TBMM'de konuşan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Şebnem Korur Fincancı tutuklandı. AK Parti MHP cumhur zulüm ittifakına sormak isterim, başınız göğe erdi mi?” diye sordu. Gergerlioğlu’nun bu sorusuna AKP sıralarından yanıt geldi.

'MEDYATİK BİR ŞOV SONUCU TUTUKLANDI'

Gazeteduvar'da yer alan habere göre 'Erdi' cevabını AKP Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat verdi. Bu yanıtın ardından konuşmasına devam eden Gergerlioğlu, insan hakları savunucusu Fincancı'nın "medyatik bir şov sonucu" tutuklandığını söyleyerek şunları ekledi:

"Bunu vicdan kaldırmaz arkadaşlar. Burada, aramızda birçok hukukçu var, bu sözler ifade özgürlüğü içindedir, bu çok nettir. Bir hekim, bir adli tıp uzmanı bu sözleri söylemiştir ve ifade özgürlüğü içindedir. Şimdi, niye tutukladınız? Yahu, hakkındaki medyatik infaz yapılırken yurt dışında olan bir hoca atlayıp Türkiye'ye geliyor, niye tutuklarsın yani tedbir nerede? Böyle bir şey de zaten görülmemiş fakat tutuklandı. Şimdi, bakın, AK PARTİ MHP ittifakına şunu söylüyorum: Yarın öbür gün insan hakları ihlaline uğrarsanız, işkenceye uğrarsanız Şebnem Hoca sizinle ilgili işkenceleri en objektif bir şekilde değerlendirecek bir akademisyendir, bir insan hakları savunucusudur." (Kaynak)

Öne Çıkanlar