Kılıçdaroğlu ve Akşener bir araya geldi: 'İttifak olarak iktidara geldiğimizde...'

Kılıçdaroğlu ve Akşener bir araya geldi: 'İttifak olarak iktidara geldiğimizde...'
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Eylül 2022 18:58
A+ A-
Kılıçdaroğlu ve Akşener 'HDP'ye bakanlık' tartışması sonrası ilk kez buluştu. Kılıçdaroğlu: “Şimdiye kadar görülmemiş pek çok şeyi ittifak olarak iktidara geldiğimizde dünyaya göstereceğiz."

Seda TAŞKIN 


+GERÇEK - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Gürsel Tekin’in "HDP’ye bakanlık" açıklamasının ardından yaşanan tartışmalardan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin "Kırsal Kalkınmada Başkent Modeli" Buluşması’nda ilk kez bir araya geldi. Buluşmada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bizim kitabımızda ayrımcılık yok" dedi.

Programda konuşan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, "Onların engellendiğini, büyük zorluklar çıkarıldığını biliyorum ama şunu söylüyorum belediye başkanı arkadaşlarıma; Şikayet etmeyeceksiniz sizin göreviniz sorunları aşmak ve halka hizmet etmek. Yapmaya devam ediyorlar" dedi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Şimdiye kadar görülmemiş aslında pek çok şeyi ittifak olarak iktidara geldiğimizde bütün Türkiye’ye de bütün dünyaya da göstereceğiz. Şimdiye kadar yapılmayan ama bundan sonra yapılacak olan her şeyi Türkiye’yi büyütmek, kalkındırmak, işsizlikten bu ülkeyi kurtarmak için elimizden gelen her türlü çabayı birlikte göstereceğiz.

‘AĞACI YURT DIŞINDAN İTHAL ETTİLER’

Geçmişte Ankara’nın sokaklarına ağaç dikmek için ağacı yurt dışından ithal ettiler. Ya akıl var mantık var ormanlarımız, fidelerimiz var bunlar dışarıdan niye gelir? Şimdi Mansur başkanımız burada, bizim çiftçilerimiz üretiyorlar onlardan satın alınıyor ve herkes kazanıyor. Hollanda dediğimiz bir ülke var toprakları Konya’dan küçük."

Hollanda’nın yıllık tarım ürünü ihracatı 180 milyar doların üstünde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ama devasa Türkiye Cumhuriyeti Devleti 18-20 milyar dolarlık ancak ihracat yapıyor. Bu kadar bereketli topraklar niye dikilmiyor? Niye çiftçiyi toprağa küstürdük? Bu ülkeyi kuran Gazi Mustafa Kemal, ‘Köylü milletin efendisidir’ demişti. Biz yeniden köylüyü bu milletin efendisi yapmaya kararlıyız. Ayırt etmeden herkese hizmet ediliyor. Vatandaşlar arasında ayrımcılık olmayacak. Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Biz yeniden köylüyü bütün milletin efendisi yapmaya kararlıyız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar