HDP’nin yeni eş genel başkanları belli oldu: Sultan Özcan ve Cahit Kırkazak

HDP’nin yeni eş genel başkanları belli oldu: Sultan Özcan ve Cahit Kırkazak
HDP kongresinde seçilecek yeni eş genel başkanlık görevi için isimler netleşti: HDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Sultan Özcan ile Yeşil Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu üyesi Cahit Kırkazak.

Seda TAŞKIN


ANKARA - Halkların Demokratik Partisi ve Yeşiller ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) kongre süreçlerine dair çalışmalarını devam ettiriyor. HDP’nin 27 Ağustos tarihinde Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştireceği kongre çalışmaları neredeyse tamamlandı. Partinin yeni eş genel başkanlarının belirleneceği kongre için iki isim öne çıktı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar kongrede aday olmayacaklarını açıklamıştı. HDP kongresinde yeni eş genel başkanlar seçilecek. Bu kapsamda bir süredir partide belli isimlerle görüşmeler gerçekleştiriyordu. Kongre günü yaklaştıkça isimlerde netlik kazandı.

HDP MYK üyesi Sultan Özcan ve Yeşil Sol Parti MYK üyesi Cahit Kırkazak’a eş genel başkanlık için teklif gittiği öğrenildi. İki isim görevi kabul etti. 29 Ağustos Pazar günü saat 10.00’da başlayacak kongrede iki isimin eş genel başkanlıkları kamuoyuna duyurulacak. Daha önce Kemal Peköz'ün adı da gündeme gelmişti, ancak yurtdışında yaşamasından kaynaklı adaylığa olumlu yanıt veremediği öğrenilmişti.

Öne Çıkanlar