Yeşil Sol Parti’de kongre ve çoklu aday süreci: Kemal Bülbül, kongrede adaylığını koyacak

Yeşil Sol Parti’de kongre ve çoklu aday süreci: Kemal Bülbül, kongrede adaylığını koyacak
Yayınlanma:
A+ A-
Halk toplantıları sona eren HDP ve Yeşil Sol Parti'nin kongrelerinin eylül ayında yapılması hedefleniyor. HDP’li Kemal Bülbül de, Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada Yeşil Sol Parti’nin kongresinde adaylığını koyacağını duyurdu.

Seda TAŞKIN


ANKARA - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nin (Yeşil Sol Parti) kongre tarihi eylül olarak belirlendi. Kongrede partinin yeni eş genel başkanları seçilecek ve partinin ismi değişecek. Artı Gerçek’e konuşan Kemal Bülbül ise Yeşil Sol Parti’nin kongresinde adaylığını koyacağını açıkladı.

KONGRE TARİHİ NETLEŞTİ, YEŞİL SOL PARTİ'NİN İSMİ DEĞİŞECEK

Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre; Yeşil Sol Parti 16 veya 17 Eylül'de kongresini yapacak. Kongrede partinin ismi de değişecek. Parti kaynaklarının aktardığına göre bu konuda şu süreç izlendi:

İlk olarak isim değişikliği için il ve ilçe örgütlerinden öneri istendi. Ardından gelen öneriler doğrultusunda öne çıkan parti isimleri belirlenip, kongrede delegelerin onayına sunulacak. Yapılacak onayın ardından ise partinin yeni ismi belirlenmiş olacak.

YENİ DÖNEM EŞ GENEL BAŞKANLARI KİM OLACAK? KEMAL BÜLBÜL DE ADAY

Kongrede, Yeşil Sol Parti’nin yeni dönemde yoluna devam edeceği eş genel başkanları da belli olacak. Partiye liderlik etmesi için kimi isimlerle görüşmeler devam ediyor, netleşen isim yok.

Ancak Yeşil Sol Parti’de görüşmeler sürerken, partinin liderlik yarışı için başka isimlerin de adaylığını koyacağı öğrenildi. Yani kongreye çoklu adayla gidilmesi ihtimali bulunuyor.

Bu kapsamda 27. Dönem HDP Milletvekili Kemal Bülbül de, kongrede adaylığını koyacak. Bülbül Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada adaylığını koyacağın yönünde yapılan iddiaları doğruladı.

Öne Çıkanlar