HEDEP Eş Genel Başkanları: Kobanê direnişi yarınımızı aydınlatıyor

HEDEP Eş Genel Başkanları: Kobanê direnişi yarınımızı aydınlatıyor
Yayınlanma:
A+ A-
HEDEP Eş Genel Başkanları Tülay Hatımoğulları ve Tuncer Bakırhan, Dünya Kobanê Günü'nü kutladı: “Kobanê direnişi ile dünya halklarının enternasyonalist dayanışması bugünümüzü ve yarınımızı aydınlatıyor."

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanları Tülay Hatımoğulları ve Tuncer Bakırhan, 1 Kasım Dünya Kobanê Günü’ne ilişkin Kürtçe, Türkçe, İngilizce ve Arapça yazılı açıklama yayınladı.

Eş Genel Başkanlar, “Ortak mücadele ve aydınlığın sembolü olan Dünya Kobanê Gününü kutluyoruz. 9’uncu yıl dönümünde Kobanê’de IŞİD karanlığına karşı insanlığın kazandığı zaferi selamlıyoruz” dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de iktidar, emrindeki mahkemeler üzerinden Kobanê’de ortaya çıkan ortak mücadele ve aydınlığın zaferiyle hesaplaşmak istiyor. Kobanê Kumpas Davası’nda yargılanan arkadaşlarımıza bir kez daha mücadeleyi büyütme sözü veriyoruz. Kuzey-Doğu Suriye Yönetimi topraklarına yapılan saldırıların IŞİD’in yapamadığını tamamlamaya dönük olduğunu biliyoruz. Ortak ve demokratik bir yaşamın filizlendiği Rojava halklarıyla dayanışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Kobanê Direnişi ile dünya halklarının enternasyonalist dayanışması bugünümüzü ve yarınımızı aydınlatıyor. 1 Kasım Dünya Kobanî Günü başta Kürt halkı olmak üzere tüm ezilen dünya halklarına kutlu olsun.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar