Hollanda'ya karadan da giriş yasak

Hollanda'ya karadan da giriş yasak
Almanya'da bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya, karayolu ile Hollanda'ya doğru yola çıktı. Ancak sınırda polis tarafından durduruldu. GÜNCEL...

Almanya'da bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya, karayolu ile Hollanda'ya doğru yola çıktı. Ancak sınırda polis tarafından durduruldu.

GÜNCEL – Bakan Kaya’nın da bulunduğu konvoy, Hollanda sınırında polisin barikatıyla karşılaştı. Polisler, bakanın girişine izin vermeyerek, Kaya’nın Almanya’ya dönmesini istiyor.

Çavuşoğlu ve Kaya’nın gitmelerine izin verilmeyen Rotterdam kentinde ise protesto gösterisi düzenleniyor

Bakan Kaya'nın öğlen saatlerinde ‘karayoluyla Hollanda'ya giderim’ açıklamasından sonra Hollanda polisi Rotterdam'daki Türkiye rezidansında ve yollarda barikatlar kurarak kontrolleri artırmıştı.

KONSOLOSLUK DA POLİS BARİKATINDA

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın bulunduğu aracın durdurulduğunu doğrulayarak, kendisinin de Bakan Kaya'nın yanına gitmesine müsaade edilmediğini söyledi.

Başkonsolos Ayyıldız, önünde Türklerin, Hollanda'nın kararını protesto ettiği Başkonsolosluk binasının dışına çıktı. Başkonsolosluğun etrafındaki kaldırımın polis barikatlarıyla çevrildiğini gören Ayyıldız, göstericilerin de yanına gidemeden binaya geri döndü.

Ayyıldız, yaptığı açıklamada, Bakan Kaya'nın aracının durdurulduğunu belirterek, "Tam olarak nerede durdurulduğunu bilmiyorum, yanına gitmeme de müsaade etmiyorlar, görüyorsunuz." diye konuştu.

Hollanda kamu televizyonu NOS TV'nin haberinde Bakan Kaya'nın aracının konsolosluk yakınlarında durdurulduğu belirtildi.

Öne Çıkanlar