İBB, bu sefer de Beylikdüzü'nde yürüyen merdivenlere yapılan sabotajı paylaştı: Merdiveni durdurup 'çak' hareketi yaptılar

Yayınlanma:
A+ A-
İBB, Beylikdüzü Metrobüs Durağı'nda üç gencin yürüyen merdiveni durdurduğu, ardından da 'çak' işareti yaptığı görüntüleri paylaştı. İBB daha önce de, yürüyen merdivenlerin durdurulduğu sabotajı paylaşmış, A Haber de 'gerçek'miş gibi haberleştirmişti.

Artı Gerçek - İstanbul'da yürüyen merdivenlere yönelik düzenlenen sabotaj görüntülerine bir yenisi daha eklendi. Sabotaj anına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul, sabotaj düzenleyenlerle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Mart yerel seçimleri yaklaşırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sorumluluğunda olan yürüyen merdivenlere yönelik sabotaş görüntüleri gelmeye devam ediyor. İBB, yürüyen merdivenlere yapılan sabotajın bir yeni görüntüsünü paylaştı.

Belediyenin hesabından yapılan paylaşımda, sabotaj iki gün önce Beylikdüzü Metrobüs Durağı’nda geçiyor. üÜç genç yürüyen merdiveni durdurduktan sonra 'çak' işareti yapıyor. Paylaşımda, “İstanbul'un birçok noktasında yürüyen merdivenlerimizi bozarak sabote eden kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya devam ediyoruz” denildi.

DAHA ÖNCEDEN DE YAŞANMIŞ, A HABER 'YALAN' HABER YAPMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), daha önce de metroda bir grup gencin yürüyen merdiveni durdurduğu, alandaki A Haber muhabirinin de hemen ‘çalışmayan yürüyen merdiven haberi’ yaptığına dair görüntüleri paylaşmıştı.

İBB’nin Twitter’dan paylaştığı videoya göre Altunizade metrosuna yürüyen merdivenle inen bir grup genç, hemen yukarı çıkarak merdiveni acil durdurma tuşuna basıp durduruyor.

Daha sonra orada bulunan A Haber muhabiri gençlerle konuşup ‘İBB’nin sorumluluğundaki metrolarda yürüyen merdivenlerin çalışmadığına dair’ haber yapıyor.

Paylaşılan videoda ‘haber’in görüntüsü de yer alırken başka bir kişinin metronun başka çıkışındaki merdivenlerden inip çıktığı ve A Haber’e konuştuğu gösteriliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar