İddia: Yavuz Ağıralioğlu'nun amacı BBP'ye genel başkan olmak

İddia: Yavuz Ağıralioğlu'nun amacı BBP'ye genel başkan olmak
Yayınlanma:
A+ A-
Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İYİ Partili Ağıralioğlu’nun BBP’ye genel başkan olmak amacının olduğunu iddia etti. Yılman, ‘Ağıralioğlu’nun çevresinden duyduğum’ dedi.

Artı Gerçek- Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun, Büyük Birlik Partisi’ne Genel Başkan olma amacı olduğunu öne sürdü.

Yılman, tv100’de yayınlanan Hande Aydemir ile Şimdi Konuşalım'ın konuğu oldu. Yılman, Ağıralioğlu'nun "Kemal Bey'in adaylığını dayatmasına itiraz ediyorum. Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfür edilmesinden rahatsızız" açıklamasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Yılman, Ağıralioğlu'nun açıklamalarıyla ilgili "Aslında sürpriz bir açıklama değil, beklenen bir açıklamaydı ‘Vakti gelince konuşacağım’ diyordu, vakti bugünmüş. Yaptığı şey kendi siyasi kariyeri açısından olumlu, güzel bir ayak izi bıraktı. Partisinin bulunduğu ittifaka çok ağır ithamlar var" ifadelerini kullandı.

Yılman "Hitap ettiği kitleye ‘Ben buradayım merak etmeyin bu seçimden sonra bir şeyin başındayım’ diyor, Ağıralioğlu’nun çevresinden duyduğum, Büyük Birlik Partisi’ne Genel Başkan olma amacı var. Yani kendine yatırım yaptı” dedi.

AĞIRALİOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ağıralioğlu, dün yaptığı açıklamada, "Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız" demişti.

Ağıralioğlu, partisinin ittifak ortağı CHP ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “CHP’nin yaşadığı bu ‘Kazanabiliriz’ duygusunun en büyük mimarı olan bir partiye üç günde 25 yıllık küfür edildi” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Partili vekil, emek ve özgürlük ittifakının aday çıkarmayacağını duyurmasını hatırlatarak “HDP’nin içinde olduğu bir denklemede olmayız” dedi. Ağıralioğlu ayrıca, HDP’ye seslenerek “Oyunuza talibiz ama sizi muhattap almıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İYİ Partili Ağıralioğlu, CHP liderini hedef alarak "Güçlendirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli memlekete umut olarak sunuldu. İyi Parti tahammül eden, susan taraf oldu. Bugün de aynı şeyi yapıyor" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar