İmamoğlu'ndan aday adaylığını açıklayan Suat Sarı yorumu: Son kararı verecek olan partilerdir

İmamoğlu'ndan aday adaylığını açıklayan Suat Sarı yorumu: Son kararı verecek olan partilerdir
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın aday adayı olmasıyla ilgili konuştu. İmamoğlu, "Hayırlı olsun. Suat Sarı değerli bir arkadaşımız ama en son karar verecek olan partilerdir" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerde İYİ Parti'den İstanbul aday adayı olduğunu açıklayan İBB İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sarı'nın aday adaylık kararı için "Hayırlı olsun. Aday adayı olmak önemlidir. Suat Sarı değerli bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine" diyen İmamoğlu, ittifak konusunda ise şunları söyledi:

'SON KARARI VERECEK OLAN PARTİLERDİR'

"İttifak meselesi bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreçtir. Toplumsal ittifakı en güçlü şekilde kurmaya kararlıyız. Bunun kurumsal olarak da görüşmesi de mümkündür. Bir kişi aday adayıyım diyebilir ama en son karar verecek olan partilerdir.

39 ilçenin tamamına iddia koymak istiyoruz. Böylesi bir zaman dilimi çok hassas. Bizde nihai karar merkezi Parti Meclisi'dir. Biz de en üst seviyede tavsiyelerimizi ileteceğiz. 2024 yerel seçimini Türkiye'de büyük bir değişimin ana adımı olarak görüyorum. Bu anlamda çok büyük bir sorumluluk sahibiyiz. 2024 Mart ayına amasız, fakatsız doğruları yapmak için çaba sarf edeceğiz. Aralık, ocak ayına geçmemesini arzu ediyorum. Sonrasında adaylaşan arkadaşlarımızla yol yürüyeceğiz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar