İYİ Parti'de başkanlık yarışı başladı: Tolga Akalın genel başkanlığa adaylığını açıkladı

İYİ Parti'de başkanlık yarışı başladı: Tolga Akalın genel başkanlığa adaylığını açıkladı
İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü seçimli kongrede İYİ Parti Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Artı Gerçek - 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından İYİ Parti'deki kriz genel başkan Akşener'e istifa çağrılarına dönüştü ve olağanüstü seçimli bir kongreye karar verildi. İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, partisinin 27 Nisan’da yapacağı olağanüstü seçimli kongrede genel başkan adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

“İYİ Parti liderin değil, milletin partisidir. 100 yıl sonra yeniden Türk milliyetçilerini iktidar yapmaya, yeniden Türk Çağını başlatmaya geliyoruz” mesajı ile paylaştığı videoda Akalın özetle şunları söyledi:

“İYİ Parti Cumhuriyet tarihinin gördüğü en ceberut iktidarın Türkiye’yi ve Türk milletini maruz bıraktığı yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları ortadan kaldırmak, tek adam rejimini aşmak için hayatını, işini ve geçmiş mensubiyetlerini bir kenara bırakan cesur vatanseverler tarafından kurulmuştur. İYİ Parti istikbalini şahısların akıbetine bağlamış bir lider partisi değil, Türk milliyetçilerinin devlet yönetme arzusunu temsil eden büyük Türk milletinin partisidir. Bu siyasi hareketin müktesebatının, aklının hiçe sayılarak tutarsız ve duygusal kararlarla yönetilmesi karşı karşıya kaldığımız bu büyük ağır yenilginin en büyük sebebidir. Bu siyasi harekete emek vermiş, haksızlığa uğramış ama yine de yılmadan mücadele etmiş dava arkadaşlarımızın ödedikleri bedellerin farkındayım. Haklarını teslim etmeye, emeklerinin karşılığını vermeye, veremediklerimizle de helalleşmeye geliyoruz. 100 yıl sonra yeniden Türk yurtseverlerini, Cumhuriyet'i kuran ana fikri iktidar yapmaya geliyoruz. Tüm dava arkadaşlarımızı 8 Nisan Pazartesi günü saat 13.00’de genel merkezimizde yapacağım basın açıklamasına davet ediyorum.”

Seçimlerin hemen arsından İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz da bir paylaşım yapmış (1 Nisan) ve Meral Akşener'i istifaya çağırmıştı. Kodaz'ın paylaşımı şöyleydi:

"Artık @iyiparti ‘de şımarıklık bitmiştir! Hadsizlik bitmiştir! Parti emektarlarını harcamak bitmiştir.!

Genel Başkanı seçmek için kuramı çekelim ?

Seçmen Sn. @meral_aksener‘in torba bağlar gibi ağzını ve siyasetini bağladı!
Sn.Akşener ve avanesi #İstifa" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar