İYİ Partili Buğra Kavuncu: İYİ Parti kendi yerel yönetim anlayışını milletin önüne koymalı

İYİ Partili Buğra Kavuncu: İYİ Parti kendi yerel yönetim anlayışını milletin önüne koymalı
Yayınlanma:
A+ A-
İYİ Partili Buğra Kavuncu, partisinin yaklaşan yerel seçimlere parti olarak girmesi gerektiğini savundu. Kavuncu, "İYİ Parti, sonuçları ne olursa olsun kendi yerel yönetim anlayışını milletin önüne koymalı"

Artı Gerçek - İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve genel başkan Meral Akşener’in başdanışmanı Buğra Kavuncu, yaklaşan 2024 yerel seçimleri öncesi partisinin izleyeceği tutuma yönelik açıklama yaptı. Kavuncu, "Ve net bir şekilde yerel seçimlerde partimizin kendisini İYİ Parti olarak ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Gazete Duvar'dan Ceren Bayar'a konuşan Kavuncu, partisinin yaklaşan yerel seçimlere parti olarak girmesi gerektiğini ifade etti. Parti olarak İstanbul'u almaya talip olduklarını söyleyen Kavuncu, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

'İYİ PARTİ KENDİ YEREL YÖNETİM ANLAYIŞINI MİLLETİN ÖNÜNE KOYMALI'

"(Yerel seçimlere) Tek başımıza girecek gibi hazırlık yapmamız gerekiyor. Biz İstanbul'u almaya talibiz. Ankara’yı, Adana’yı, Antalya’yı, Bursa’yı da. Artık beşinci yılımız bitti. İYİ Parti olarak biz bütün il ve ilçelerde iddialı bir şekilde yerel seçimlere gitmek istiyoruz. Ama o gün geldiğinde ittifak seçenekleri partimizin ilgili kurumlarında konuşulur."

Kavuncu, "Sizce parti olarak mı yoksa bir ittifak çatısı altında mı girilmeli seçim yarışına, kişisel görüşünüz nedir?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Partinin o gücünün, potansiyelinin ve mücadele azminin olduğunu görüyorum. O mücadele azmi muhakkak başarıyı getirir. Ve net bir şekilde yerel seçimlerde partimizin kendisini İYİ Parti olarak ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Beş yıldır bir mücadele verdik. Buğra Kavuncu olarak söylüyorum; önümüzdeki süreçte İYİ Parti, sonuçları ne olursa olsun dimdik ayakta, coşkulu bir şekilde kendi yerel yönetim anlayışını milletin önüne koymalıdır." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar